MENÜ

Zeugma- Kazı Çalışmaları Sponsorluk Kampanyası

Kategori : Tablet Uygulamaları
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Türkiye İş Bankası Ajans(lar) : Medina Turgul Ddb Tribal Worldwide İstanbul

Pazarlama hedefi: “En büyük yatırımımız geleceğe” sloganıyla, “Türkiye’nin Bankası” sıfatıyla, kurulduğu günden beri toplumun sosyal gelişimine katkıda bulunan ve ülke geleceğine yatırım yapan eğitim, çevre, kültür ve sanat alanlarına katkıda bulunmayı ana görevlerinden sayarak, bankacılıkta olduğu gibi toplumsal alanda da “örnek ve öncü” olmayı hedeflendi. Kuruluş misyonuna uygun olarak, gelecek nesillere aktarılabilecek kalıcı sosyal sorumluluk projelerinin en büyük destekçisi olan İş Bankası, Zeugma Antik Kent'inde yapılan kazı çalışmalarından bir tanesine, “Muzalar (Esin Perileri) Evi” kazı projesine 2011 yılı itibari ile 5 yıllığına sponsor oldu. Kazı evinde yapılacak çalışmaların 5 yıl içerisinde tamamlanması öngörülmekte olup, kazıların tamamlanmasının ardından Muzalar Evi, açık hava müzesi kapsamında sergilenecek. Bu sponsorlukla ülkemizin zengin tarihi ve kültürel mirasının korunması ve geleceğe en sağlıklı biçimde aktarılması amaçlandı.

Kampanyanın amacı: Bu projeye olan sponsorluğu vesilesiyle İş Bankası’nın “en büyük yatırımının geleceğe” olduğunu, sadece bankacılık hizmetlerinde değil sosyal sorumluluk projeleriyle de “Türkiye’nin Bankası” olduğunu anlatmaktı.

Hedef kitle: Tablet bilgisayar kullanan genç profesyoneller

Yaratıcı strateji: Hedef kitlenin yaşam okuma alışkanlıklarına yakın olduğu LOG, Turkcell Dergilik, dMags Dergilik, Articulus, Magezin, iFest ve Ice gibi dergilere özel interaktif bir IPad ilanı çalışıldı.

Uygulama:  Görsel olarak Zeugma Antik Kenti’nin olduğu kadar Gaziantep’in de sembolü haline gelmiş olan ‘Çingene Kız’ mozaiği kullanıldı Kullanıcılar ilanla karşılaştıklarında ilk olarak ‘Yeraltındaki güzellikleri keşfetmeye hazır mısınız?’ mesajının ardından üzeri toprak ile kaplı bir ekran görüntüsünü gördü. Daha sonra ‘Bu topraklarda bin yıllık eşsiz bir güzellik gizli’ mesajı ile birlikte kullanıcıyı toprağı kazıması için yönlendirildi. Toprak, tablet kullanım hareketi ile kazındıkça Zeugma’nın Simgesi ‘Çingene Kız’ mozaiği ortaya çıktı.

Sonuç:  Böylece, tüm hareketleri tamamlayan kullanıcılara sağlanan sponsorluk desteği  ‘En büyük yatırımımız geleceğe’ mesajı ile aktarıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://vimeo.com/57435160