MENÜ

Yüksek Kafein, Rahat İçim

Kategori : Küçük Devler (KOBİ' Özel Kategorisi)
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Taft Coffee Ajans(lar) : Sempeak

Pazarlama hedefi : 15 ROI, 15 M Erişim

Reklamın hedefleri : Dünyanın en güçlü filtre kahvesini spesifik kullanıcı kitlesi ile buluşturmak. Jenerik ve Genel kreatifler ile Dünyanın en yüksek kafeinli ve en güçlü kahvesi olduğu algısını ve marka bilinirliğini arttırmak. Kişiselleştirilmiş kreatifler ile hedef kitlelere göre satın alma ve bu kahve deneyimini yaşamaya teşvik etmek.

Hedef kitle: Doktor, Öğrenci, Beyaz Yaka, Yazılımcı, Sporcu ve “filtre kahve” tutkunları.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Uyanmayı dert eden, pazartesi sendromlarını en çok şikayet eden, hızlıca ayılmak isteyen ve ayık kalmak isteyen niş bir hedef kitle ve meslek grupları belirlendi. Aranma hacmi verilerini inceledikten sonra Pazar günleri ve Pazartesi günleri öğlene kadar olan süreçte reklam frekansı diğer gün ve saatlere göre arttı. Üniversite sınavları, Üniversitelerin sınav takvimlerini, KPSS, TUS, ALES gibi özel sınav takvimleri belirlenip, sınav takvimlerinden 15 gün önce ilgi alanlarına göre görsel iletişimi ve reklam metinleri değiştirilerek iletişim kuvvetlendirildi.

İnteraktif Taktikler: Spesifik bir hedef kitle ve ilgili meslek grupları belirlendi. Sınav takvimlerini belirleyip sınav tarihlerinde iletişimim optimize edildi. Gün bazlı arama trendlerine göre bütçe dağılımı gerçekleştirildi. Öğrenciler, Beyaz yaka, sporcular ve yazılımcıları sosyal medya kanalları kullanılarak hedeflendi. Marka bilinirliği çok yüksek olmadığı için “Dünyanın en yüksek kafeinli kahvesi” “Dünyanın en güçlü kahvesi” gibi akılda kalıcı, özel kreatiflerle kullanıcıların karşısına çıkarak marka bilinirliği yükseltilmeye çalışıldı. Öncelik olarak Tiktok reklamları ve Facebook ile Instagram oldu. Doktorlar, sporcular, öğrenciler ve yazılımcılara Google’da “filtre kahve” araması yaptıklarında ulaşıldı. “Uyanık kalmak için ne yapmayalım?” “uyanık kalmak için ne yemeliyiz” “uyuya kalmamak için ne içmeliyiz?” “uyanık kalmak isteyenler için öneriler” “içecekler için kafein oranları” “en yüksek kafein” “filtre kahve nasıl demlenir” gibi arama terimlerine ilgili akıllı reklam metinleri oluşturuldu.

Link: 
 https://www.youtube.com/watch?v=VtHgpT7poyQ