MENÜ

YK PUBG Fener Alayı

Kategori : Sosyal Medya
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Yapı Kredi Ajans(lar) : Rafineri

Pazarlama hedefi: Yapı Kredi bu sene de 19 Mayıs'ı kutladı. Hiçbir bayram toplu bir şekilde dijital bir ortamda, sanal bir oyun içinde kutlanmamıştı.Yapı Kredi bir ilke imza atıp daha önce yapılmamış bir kutlama yaptı.

Yaratıcı strateji: Yapı Kredi her sene olduğu gibi bu sene de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacaktı. Bununla birlikte Türkiye’nin Dijital Bankası imajını pekiştirmeliydi. Son zamanlarda gençlere ulaşmanın en etkili yolu oyun dünyasıydı. Bu üçü yaratıcı fikirlerinin temellerini oluşturuyordu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın vazgeçilmez fener alayı yürüyüşü dijital ortamda ülkemizin gençleriyle en etkili şekilde yapıldı.

Uygulama: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın vazgeçilmez fener alayı yürüyüşü dijital ortamda ülkemizin gençleriyle en etkili şekilde yapıldı. Yapı Kredi fener alayını gençlerin en aktif olduğu ve dünyanın en popüler oyunlarından biri olan PUBG’ye taşıdı. Popüler oyuncular ile anlaşıldı ve bir Twitch kanalı açıldı. Oyuncular herkesi özel bir oyuna davet ettiler. Ancak o gece 2 saatlik PUBG oyununda bir kurşun bile atılmadı. Özel olarak silahsız açılan bir serverda gençler fener alayı yaptılar.

Sonuç: 8.900.000 kişiye erişildi ve 7.900.000 kişi tarafından görüntülendi. Bumper yayınlarından 326.798 gösterim elde edildi. Yapı Kredi Twitch ve YouTube kanallarında gerçekleştirilen canlı yayını toplam 45.226 kişi izledi. Espor Youtube kanalından verilen yayını ise 2.668 kişi izledi. Ayrıca Ssport TV kanalında 39 adet spot kullanıldı. Bu projeyle Yapı Kredi Twitch kanalı 4.322 adet takipçi kazandı. 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu

https://m.twitch.tv/videos/427779273