MENÜ

Yeni Duster Hakkını Veren Roadshow

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Renault Mais Ajans(lar) : DSM Group

Pazarlama Hedefi: Yeni Dacia Duster modelini belirlenen süre içerisinde en çok kişiye deneyimletme ve aracın yeni özelliklerini tanıtmak. Bu hedef doğrultusunda geliştirilen teknolojiler sayesinde standart roadshow ve test sürüş kalıbından çıkarak tüketicilere yepyeni bir deneyim yaşatmak.

Kampanyanın Amacı: Dacia Duster modelinin bir önceki modele göre geçirdiği majör değişiklikleri göstermek ve bu değişiklikleri teknoloji yardımı ile en eğlenceli ve öğretici hale getirip gelen misafirlere daha önce yaşamadıkları bir deneyim yaşatmak.

Hedef Kitle: 18-65 Yaş aralığındaki tüm sürücü ehliyetine sahip kişiler. Önceki Duster modelinin kullanıcıları.Özellikle 4x4 otomobil sektöründe Fiyat / performans arayan kullanıcılar.

Yaratıcı Strateji: Yaratıcı medya stratejisi olarak tüm roadshow anlık olarak sosyal medyaya yansıtılmış, teaserlarla süslenmiş, radyo ve tv reklamlarının yanında her şehirde billboard reklamları ile desteklenmiştir. Buna ek olarak içerik bakımından daha önce Türkiye'de denenmemiş Hololens teknolojisi ile donatılan bir etkinlik kurgusu hazırlanmıştır. Tamamen sıfırdan yaratılan bir teknoloji kullanımı ile test sürüş deneyiminin en üst seviyeye çıkartılması stratejiler arasındadır.

Uygulama: Microsoft Hololens gözlük ile Duster adına bir yapay zeka oluşturuldu ve parkurda off-road sürüş deneyimi sırasında aracın yeni özellikleri hakkında bilgiler verildi.

Sonuç: Proje kapsamında 12 şehirde 2053 test sürüşü gerçekleşti. 649 kişi Virtual Reality ve Mix Reality deneyimi yaşadı. Test araçları toplam 8652 km yol kat etti. Etkinlik alanını 3000’den fazla kişi ziyaret etti. Facebook’taki canlı yayınlar 736.000 kişiye ulaştı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.dropbox.com/s/hf9gzc08l9r9a95/Dacia%20Duster%20Roadshow%20case%20video_Teknoloji.mp4?dl=0