MENÜ

What was not "Up and Running"

Kategori : Arama Motoru
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Bip Ajans(lar) : BPN İstanbul Hype

Pazarlama Hedefi: Özellikle 2017’nin başından beri sürekli olarak iletişimi yapılan mesajlaşma uygulaması Bip’in Türkiye ve dünyada hem kullanımı hem de bilinirliği artmaya devam ediyordu. Ancak, Whatsapp gibi pazarı domine eden uygulamalar karşısında daha da güçlenilmesi, Bip’in katma değerlerini kullanıcılara anlatılması gerekiyordu. Bu nedenle pazardaki genel talebi büyütürken, rakipten pay çalmak ana hedefler arasında yer aldı

Kampanyanın Amacı: Gerçek zamanlı olarak pazarda oluşan talebe anında cevap vermeyi ve bu sayede ek trafik, erişim ve aplikasyon indirme sayılarının artırılması hedeflendi.

Yaratıcı Strateji: Sürekli olarak yapılan niş hedeflemeler ve optimizasyonlara ek olarak, gerçek zamanlı fırsatlar değerlendirildi. %40 internet penetrasyonuyla en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’tan pay çalmak için, Whatsapp kullanıcıları ayrıca hedeflendi. Whatsapp çöktüğü anda kullanıcıların “whatsapp çöktü”, “whatsapp erişim problemi” ve benzeri aramaları yapacağını öngörerek bu kelimelere anında reklam çıkıldı. “Whatsapp çöktü Bip’e gel” söylemiyle kesintisiz mesajlaşma gücü öne çıkarıldı.

Uygulama: Bu kampanyada Whatsapp'in çökmesiyle birlikte, ilgili tüm "whatsapp çöktü mü, whatsapp problemi, whatsapp erişimi" gibi kelimeleri anında hedefleyerek, Whatsapp çöktü Bip'e gel mesajlarıyla kullanıcıları aplikasyon indirme sayfalarına yönlendirildi.

Sonuç: Sadece 1 günde, 250.000'e yakın ek gösterim ve ortalama günlük indirme sayısının 23 katı kadar indirilme sağlandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: http://mixx.video/18/turkcell/tr2