MENÜ

WARNER BROS. RESIDENT EVIL SON BÖLÜM

Kategori : Mobil Rich Media Display Reklamları
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : İnteraktif Reklam Filmleri
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Warner Bros. Ajans(lar) : Mediacom Gameloft

Pazarlama hedefi: Warner Bros.’un dağıtımcılığını yaptığı Resident Evil: Son Bölüm filmi için hedef kitleyle iletişime geçmek ve onları bu çok sevilen serinin son filmine çağırmak pazarlama hedefiydi.

Kampanyanın amacı: Resident Evil: Son Bölüm filmi serisi severlerini, oyun tutkunlarını ve aksiyon filmiyle ilgili tüm kitleyi film ile ilgili içeriklerle etkileşime geçirmek ve onları mesajlar üzerinden sinemaya çekmek reklam kurgusunun hedefiydi.

Yaratıcı strateji: Film serisi bilinen ve özellikle oyun severlerin çok ilgisini çeken bir seri olduğu için, Türkiye’de ilk defa uygulanan Gameloft’un interaktif video özellikli reklam modeli kullanıldı ve hedef kitle fragman ile etkileşimli bir şekilde buluşturuldu.

Uygulama: Interaktif video reklam modeli ile fragmanın içine izleyeni etkileşime geçirecek komutlar eklendi. Fragmanın sahneleriyle uygun, videoyu bir oyuna çeviren uygulama sayesinde, tüketiciler ekran üzerinde çeşitli hareketler gerçekleştirerek fragman içerisinde oyuna dahil oldular. Bu komutları kısıtlı bir sürede başarıyla tamamlamaları gerektiği için fragmana daha da dikkatleri çekilmiş oldu. Videoyu başarıyla tamamlayanlara oyun içerisinde ödüller verildi.

Sonuç: Aksiyon sever gamerları fragmanın bir parçası haline getiren bu kampanyada video tamamlama oranı %91, katılım oranı %46 olarak gerçekleşti ve toplamda 533.760 başarılı talimat yerine getirildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=6OAkPqHW1b8&feature=youtu.be