MENÜ

Vodafone FreeZone Gaming

Kategori : Lansman Çalışmaları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : C-Section

Pazarlama Hedefi: Vodafone FreeZone'un League of Legends e-spor takımı SuperMassive'le olan sponsorluğunu ve oyuncular için çıkaracağı 5'te 5 Paketleri'ni duyurmak.

Kampanyanın Amacı: Hedef kitleye "Bunca yıldır oyun oynuyorum, saçma sapan marka sponsorluklarının dışında, ilk defa FreeZone'da işime yarayan bir fırsat gördüm. Bir oyuncu ne isterse koymuşlar pakete, helal" dedirtmek ve "League of Legends oynuyorsan Vodafone FreeZone'lu olmalısın" algısını güçlendirmek.

Yaratıcı Strateji: Öncelikle gençlerin en sevdiği SuperMassive oyuncusu Naru'yu, oyun karakterine bürünen Didem Soydan'la bir araya getirilen bir teaser hazırlandı. Teaser videoda arkada çalan belli belirsiz Yener Çevik şarkısını açmak için kullanıcıların #VadiBenim hashtag'i ile 10000 tweet atması istendi. Böylece kampanyanın teaser döneminde konuşturulması hedeflendi. 1 haftada gelen 20.000 tweet sonucunda League of Legends oynayan gençlerin tamamen insight'larından oluşan bir şarkıyla paketler duyuruldu ve kullanıcıları vadibenim.com'a yönlendirildi.

Uygulama: Teaser videoda çalan ana şarkıyı açmak için kullanıcılardan #VadiBenim hashtag'i ile tweet atmalarını istendi. Tweet atanlar hem Yener Çevik'li şarkıyı açmak, oyun setinden SuperMassive'le özel maça katılmaya birçok hediyeyi kazanmak için tweet attılar.

Sonuç: Teaser ve rap videosuyla 7,5 milyon total video view ve 40 milyon impression elde edildi. Hem taser hem de ana video, Youtube leaderboard'da en çok izlenen 4. video oldu. Websitesine 220.000 trafik alındı. Unlock kurgusunda #VadiBenim hashtag'iyle 20.000 tweet alındı. Landing page'de 20.000'in üzerinde lead toplandı. 70.000 adet paket satışı gerçekleşti.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/252944098/3c3af2d73e