MENÜ

Türkiye'nin İlk Pizza Zulası

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Little Caesars Ajans(lar) : Karbonat

Pazarlama Hedefleri: Son yıllarda gittikçe büyüyen oyun kategorisinde iletişim yaparak marka bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmak, daha fazla satış elde etmek.
Reklamın Hedefleri: Binlerce kişinin severek oynadığı, Türkiye’nin ilk ve tek FPS oyunu ZULA ile birlikte hedef kitleyle marka arasında güçlü bir bağ yaratılması adına oyun içi, dijital medya ve satış noktalarına dokunan bir kampanya ile e-spor dünyasına bir giriş yapmak.
Hedef Kitle: 15-35 yaş arası oyun oynayan gençler ve yetişkinler.
Yaratıcı Strateji ve Medya Strateji: Birçok markanın iletişim yaptığı oyun kategorisinde, aralarından sıyrılacak etkili bir iletişim için Zula seçildi. Markanın merkezinde olan 15-35 yaş arası hedef kitlenin oynadığı Türkiye’nin ilk ve tek FPS oyununa entegre olarak gamer'lara ulaşmak hedeflendi. Projenin satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına Türkiye’de ilk defa yerel bir oyunla sponsorluk anlaşması yapılarak Zula’ya özel menü hazırlandı. Zula’nın ilk defa ismini verdiği, Margarita’dan Piknik Pizza’ya gamer'ların dilediği pizzayı seçebildiği Zula Gamer Menüyü alanlara, markanın adının verildiği 117 milyondan fazla Zula Altını hediye edildi. Bu sayede online-to-offline conversion yaratıldı. Little Caesars sosyal medya kanalları, dijital medya kullanımları, Influencer pazarlamasıyla medya stratejisi oyunun dışına genişletildi.
Uygulama: Gerçek Türkiye haritaları arasında dolaşan gamer’ların dikkati, oyun içine yerleştirilen menü afişleri ve oyun içi reklam uygulamalarıyla çekildi. Zula’nın sevilen iki ismi Captain ATX ve Meriç ile canlı yayınlar yapıldı. Bu yayınlarda, oyun içine yerleştirilen ve içine Zula altınlar gizlenen kasalar için özel kodlar verildi. Instagram sayfasında yayınlar story ve postlarla desteklendi. Mailing, push notification, oyun içi reklam alanı gibi medya kullanımlarıyla oyun severlere farklı kanallardan ulaşıldı. Zula Süper Lig'in 2020 yılında ''Yiyecek Sponsoru'' olundu.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=7FERhfKR5Mc&feature=emb_logo