MENÜ

Turkcell Wolfteam

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama hedefi: Turkcell’in “Hayat Paylaşınca Güzel” söylemini zihinlere kazımak

Kampanyanın amacı: Joy Game online oyun platformunun gücünü kullanarak, Hayat Paylaşınca Güzel konseptini dijital oyun dünyasında duyurmak.

Hedef kitle: Günün önemli bir kısmını online oyun oynayarak geçiren 9 milyon Joy Game kullanıcısı

Yaratıcı strateji: Turkcell’in hayran sayfasında, Joy Game’e üye olan ve Wolfteam oynayan herkese açık bir Facebook uygulaması tasarlandı. Birincisi 8 günlük bayram dönemi, ikincisi ise yoğun istek üzere Aralık ayında 3 günlük ek dönem olmak üzere 2 fazdan oluştu.

Uygulama: Oyuncular joygame.com platformundan Turkcell hayran sayfasındaki “Hayat Heyecanı Paylaşınca Güzel” sekmesine yönlendirildikten sonra, sekme içinde Joy Game hesaplarıyla sisteme giriş yaptılar. Giriş yaptıktan sonra oyuna ait mesaj ve özel olarak hazırlanan görseli arkadaşlarıyla paylaştılar.

Paylaşılan görsel, arkadaşlarının Facebook hesaplarına notification olarak düştü ve davet edilen kişiyi ilgili görsele yönlendirdi. Daveti kabul eden her kullanıcı, Joy Game hesabıyla uygulamaya giriş yaptıktan  ve aynı kurgu ile davet yolladıktan sonra oyun içinde kullanabileceği özel bir kit kazandı. 

Sonuç: Aplikasyona toplamda 988.132 ziyaretçi

Arkadaş daveti – 1.029.711
Zaman tüneli paylaşımı  - 1.012.362
iki fazlık kampanya sonunda toplam 11 günde 811.417 “Yeni" Turkcell hayranı

1.5 milyon hayranını kısa sürede katlayarak Social Bakers raporlarına göre 2.428.361 kişi ile Türkiye’nin en çok hayranı olan Facebook sayfası oldu. 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://vimeo.com/57368603