MENÜ

Turkcell Corporate Advisory Board

Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama hedefi: İş dünyasının önde gelen 18 isminin dikkatini çekerek ilk kez düzenlenecek olan Turkcell Kurumsal Müşteri Danışma Kurulu Toplantısı’nın farklılığını henüz davet aşamasında göstermek.

Kampanyanın amacı: Türk iş dünyasının önde gelen 18 isminin ilk defa yapılacak Turkcell Kurumsal Müşteri Danışma Kurulu Toplantısı’na katılımını sağlamak.

Hedef kitle: Her yıl binlerce toplantı daveti alan ve ajandaları her zaman dolu olan Türkiye’nin en üst seviyedeki yöneticileri

Yaratıcı strateji: Basılı, standart davetiyelerden olabildiğince farklı bir davetiye oluşturarak davetlilerde merak uyandırıldı.

Uygulama: Standart bir metni mail, basılı davetiye şeklinde kullanmaktansa, kişiye özel hitabının yer aldığı videolu özel bir davetiye ile davetlilere ilettik. İnteraktif davetiyede 7 inch LCD ekran ve 2 tuş bulunuyordu. 

Tuşlardan biri kişiye özel davet konuşmasına yönlendirirken diğeri de toplantının yeri ve saati hakkındaki bilgilere yönlendirdi. Davetiyede ekli olarak bulunan bir harici diskte ise Turkcell Kurumsal Müşteri Danışma Kurulu 2023’te Türkiye adlı özel rapor yer aldı.

Sonuç: Toplantıya Türkiye2nin önde gelen 18 şirketinin CEO'ları davet edildi. İş yaşamları boyunca yüzlerce toplantı daveti alan CEO'ların dikkatini çekerek 2 kişi dışında (yurtdışı programları nedeni ile uygun değillerdi.) 16 kişi katılımı sağlandı ve %89’luk bir katılım gerçekleşti. Gerek toplantı öncesi telefonla aranıp gerekse toplantı esnasında –istisnasız her davetliden- alınan yorumlarda davetiye projesinin orijinalliği ve ilgi çekiciliği hakkında geri dönüşler alındı. Kişiye özel olması ve davetin birebir kendilerine hitap etmesinin etkilerden bahsederken, birçok davetli kendi şirketleri için verecekleri özel davet ve toplantılarda davetiyemizi kullanmak için izin istedi. Turkcell de teknolojiyi her zaman takip ederek Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren, Turkiye’ye ve geleceğe önem veren  marka imajını tazelendi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

  https://vimeo.com/57358217