MENÜ

Toyota Hybrid Cars

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Toyota Ajans(lar) : Universal Mccann Awarion

Pazarlama hedefi: Hibrit araçlara ait farkındalığı artırmak.

Kampanyanın Amacı: Hem doğru bilinen yanlışları gidermek hem de kitlesel bir şekilde bilgilendirici reklamlar üzerinden araçların avantajlarını anlatmak ve tüm bunları yaparken sonuç olarak tüketici davranışlarını doğrudan etkilemek.

Hedef Kitle: 20 yaş üstü, şehirli, araç sahipleri ve yeni araç almak isteyen profesyoneller.

Yaratıcı Strateji: Müşterileri harekete geçirecek net mesajlar vermek ve buna yönelik iyi konumlandırılmış ev dışı reklamların etkinliğini artırmak üzere gerçek zamanlı veri ve davranışsal ekonomi ilkelerini kullanmak.

Uygulama: Canlı trafik verilerini kullanarak Toyota Hybrid özelliklerini anlatan kreatifler hazırlandı. Yolun devamındaki “yoğun trafik” bir canlı haritada kullanıldı ve Toyota Hybrid otomobil sahiplerinin hem benzin hem de elektrik kullanarak gerçekten nasıl “büyük tasarruflar” sağladığı gösterildi.

Sonuç: Proje kapsamında toplam 5 farklı noktada 3.290 satın alım gerçekleştirildi ve gösterimlerin tamamı trafiğin oluştuğu anlarda gerçekleşti. Gerçekleşen gösterimlerin %83’ü öngörülen trafik zamanlarında oluşurken, %17’si öngörülemeyen trafik anlarında gerçekleşti ve burada oluşan potansiyel dengeli ve etkin bir şekilde kullanıldı. Gönderilen push notification’ların açılma oranı, pazar ortalamalarına göre %62 daha fazla gerçekleşti ve hedeflediğimiz farkındalık ve duyarlılığa dair önemli bir gösterge oldu.

Planlanan gösterimin %15 fazlası gerçekleşti.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://vimeo.com/videosanatcom/review/313201673/9273b68720