MENÜ

The Uncancelled Cup

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Adidas Ajans(lar) : AMVG Mediacom Wunderman

Pazarlama Hedefi: Spor aracılığıyla hayatları değiştirecek güce sahip olarak karantinada sporseverleri bunaltıcı ruh halinden kurtarıp onlarla bağları güçlendirmek.

Reklamın Hedefleri: ‘’Futbolsever ve gamer’’ hedef kitleye erişmek, adidas.com.tr online alışveriş adresine yeni kullanıcı çekmek.

Hedef Kitle: Her yaştan ve SES grubundan futbol severler ve gamer kitlesi.

Yaratıcı Strateji: Uncancelled Cup Euro 2020’nin fikstürü, takımları ve tüm akışıyla birebir aynısı olarak 12 ünlü isim ve 12 ünlü futbolcuyla online gerçekleştirildi. Futbolcu ve ünlülerin evlerinden katıldığı PlayStation’da oynanan ve siteden canlı yayınlanan bir eğlence projesi oluşturuldu. Turnuva boyunca maçlar gerçek zamanlı oynanırken, yorumcular real time fikirlerini paylaştılar ve maç sonlarında tartışma programları düzenlendi. Acun Medya ile stratejik iş birlikteliği yapıldı. Ünlü isimler kendi kullanıcılarını turnuvayı takip etmeye davet ederken futbolla ilgili diğer medya ortakları tarafından da (De-Marke, Kafa, Socrates) sosyal medya desteği ve yönlendirmesi verildi.

Uygulama: Uncancelled Cup Euro 2020’nin fikstürü, takımları ve tüm akışıyla birebir aynısı olarak 12 ünlü isim ve 12 ünlü futbolcuyla online gerçekleştirildi. Futbolcu ve ünlülerin evlerinden katıldığı PlayStation’da oynanan ve siteden canlı yayınlanan bir eğlence projesi oluşturuldu. Turnuva boyunca maçlar gerçek zamanlı oynanırken, yorumcular gerçek zamanlı fikirlerini paylaştılar ve maç sonlarında tartışma programları düzenlendi. Acun Medya ile iş birliği yapılarak turnuva için adidas brandingli bir web sayfası tasarlandı. Bu sayfa, maçların yayınlandığı etkinliklerin ana üssüydü. Turnuva boyunca, yaklaşık 40 saatlik izlenme süresiyle, Uncancelled Cup sayfasında 56 maç yayınlandı. 19 Mayıs Ulusal Gençlik ve Spor Bayramı’nda yayınlanan final maçı, yerel süperstarlarla devre arası şovu ve bir after party ile 4 saatlik özel bir gösteri oldu. The Uncancelled Cup için özel olarak oluşturulan yeni bir algoritma, aynı standart protokol altında farklı İnternet bağlantılarını yayınlama fırsatı verdi. Dominik Adası'ndan Türkiye'nin farklı şehirlerine standart hale getirilmiş yeni bir birleşik bağlantı geliştirildi ve Instagram, Facebook gibi farklı yayın platformlarından canlı yayın yapıldı. Takım kuraları Acun Ilıcalı’nın instagram hesabından canlı yayınlandı, bu etkinliği 150 bin kişi izledi. Turnuvaya katılan ünlü isimler, kendi sosyal medya hesaplarını takipçilerini maçları izlemeye davet etmek için kullandı. Adidas, e-comm platformunda “Uncancelled Cup” sayfası yaratıldı ve sosyal medya hesaplarından takipçiler bu alana yönlendirildi. Futbolla ilgili diğer medya ortakları (De-Marke, Kafa, Socrates) tarafından ortalama % 2,41 katılım oranıyla 10 milyon sosyal medya izlenimi gerçekleştirildi.

Link: https://vimeo.com/469060286/fe26a8b3db