MENÜ

#TenisBiziz

Kategori : Online Reklam Filmleri ve Viral
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Dijitalde Influencer Yoluyla Pazarlama
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Gerçek Zamanlı Etkileşim
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : TEB Ajans(lar) : TTBOOM

Pazarlama Hedefi: Tenis farkındalığının artırılmasını, tenis izleyicisinin her geçen gün katlanarak artmasını ve We Are Tennis platformu aracılığıyla da Türkiye’de “TEB eşittir tenis” algısının daha da güçlendirilmesi.

Kampanyanın Amacı: Ülkemizde yeterli izleyici kitlesine sahip olmayan tenis sporunu daha fazla insana sevdirmek ve tanıtmak.

Hedef Kitle: Türkiye'de sporu yakından takip eden ve izleyici olarak katılım gösteren sporseverler.

Yaratıcı Strateji: Bülent Serttaş ile tenisin geniş kitlelere hitap ettiği mesajını içeren “sarkastik” bir video hazırlandı.

Uygulama: Bir önceki düzenlenen TEB Tennis Stars Series etkinliğinde şarkıcı Bülent Serttaş’ın ünlü tenisçi Maria Sharapova ile attığı selfie ve sonrasındaki yayılımdan yola çıkılarak bir video hazırlandı.

Sonuç: 20-23 Nisan tarihlerinde farkındalık yaratmak ve daha çok kişiye erişmek amacıyla video Facebook ve Twitter fenomenlerine paylaştırıldı. Toplamda 7.500.000 kişiye erişildi. Dörtte biri organik olmak üzere 4.000.000’u aşkın görüntülenme ve 40.000’e yakın da etkileşim elde edildi. 528 yeni takipçi kazanıldı. TT’ye bağlı olan Tweet 1.094 Retweet, 27.564 tıklanma, 3.032.210 izlenim aldı. Reklam filmi ile alakalı #TenisBiziz hashtag’i içinde geçen konuşmaların %89’u pozitif yönde oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=9uRRSxgx3Nw

https://www.youtube.com/watch?v=dUEl7kiLuHU