MENÜ

Teb Jr.

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : TEB Ajans(lar) : CS Reklam

Pazarlama hedefi: Teb sadece büyüklerin değil aynı zamanda küçüklerin de bankası olmak istiyordu. Bu nedenle çocukları hedefleyen bir proje yaratmak istendi.

Kampanyanın amacı:  Çocuklara ekonomiyi onları dilinden anlatmak, onların anlayacağı dilde konuşmak. Aynı zamanda onları sıkmadan, ders anlatır gibi değil, tam tersine oyun oynar gibi yaklaşmak.

Hedef kitle: Okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklar

Yaratıcı strateji: İçinde oyunların, özel uygulamaların ve videoların olduğu bir portal hazırlandı. 

Uygulama: TEB JR portalında çocuklara adım adım ekonomi anlaıldı. Paraları Tanı bölümünde çocuklar web kameralarını açtılar ve sahip oldukları kağıt paraları kameraya gösterdiler. Kamera image recognition sistemiyle parayı tanıdı ve paranın değerini, bu para ile neler alabileceklerini gösterdi. Çalış-Kazan bölümünde çocuklar ailelerinin oluşturdukları, günlük işlerden (yatak toplamak, evcil hayvan beslemek vb.) oluşan haftalık programı yaparak harçlık kazandılar. Biriktir bölümünde ise eğlenceli bir videoyla harçlıklarını biriktirmenin yollarını öğrendiler. Ekonomiyi daha eğlenceli bir şekilde göstermek için Bakkal Amca ve Limonatacı adında iki oyun hazırlandı. Limonatacı oyununda çocuklar limonata tezgahı kurdular, gerekli malzemeleri aldılar ve limonata sattılar. Böylece kâr ve zarar arasındaki farkı öğrendiler. Bakkal Amca oyununda ise bakkalda satılan ürünlerin fiyatlarını tahmin etmeye çalıştılar. 

Sonuç: TEB JR’ı 9000 kişi ziyaret etti. Banka şubelerinde siteyi tanıtmak için çocukların hoşuna gidecek boyama kitapları basıldı. Şubat’ta yayınlanmak üzere TVC hazırlandı. 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.csdlab.com/Bebekler/TEB/TEB-cocuk/Mikrosite/250/