MENÜ

Tarihi Yolculuk / TK1919

Kategori : Özel Gün İletişimi
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Türk Hava Yolları Ajans(lar) : Tribal Worldwide İstanbul Native Media

Pazarlama Hedefi: Pandemi sürecinde insanları ortak bir değer özelinde bir araya getirerek, toplumsal birliktelik hissini güçlendirmek.

Reklamın Hedefleri: Sosyal medya mecralarındaki etkileşim istatistiklerinin artırılması. Micro-site trafiği artırılarak katılımcı sayısının yükseltilmesi.

Hedef Kitle: 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu evlerinde yaşamak zorunda kalan tüm Türkiye, 18+ Mass.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: 19 Mayıs’ta İstanbul’dan Samsun’a THY’nin en genç kaptan pilotlarından biri olan Selin Sevimli’nin pilotluğunda bir uçuş gerçekleştirildi. Bu uçuşun özelliği ise 'dünyanın en kalabalık uçuşu’ olması oldu. Facebook, Instagram ve Twitter’da yayınlanan organik içerikler ve paid kullanımlar aracılığı ile yönlendirilen micro-siteden katılımcıların kendi adlarına hazırlanan, tasarımıyla da özel olan sanal biletlerini almaları istendi. Böylece bu özel günde gerçekleşecek uçuşta yer alarak, sanal dahi olsa bir araya gelebilmeleri sağlandı.

Uygulama: Micro-siteden oluşturulan özel tasarımlı anı biletleri ile katılımcıların etkileşimini artırma hedeflendi, ayrıca oluşturulan anı biletlerinin sosyal medyada paylaşımına teşvik edilmesiyle de bu kampanyanın organik yayılımı sağlanarak iki yönlü iletişim taktiği kullanıldı.

Link: https://youtu.be/95ySjg3TEmo