MENÜ

Tam Kafadan

Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : InGame Group Ajans(lar) : Pure New Media

Pazarlama Hedefi: Kullanıcı sadakatini güçlendirmek, marka bilinirliğini arttırmak, yeni kullanıcılar elde etmek.

Kampanyanın Amacı: Hedef kitlenin yaşam döngüsünde yer alarak hem oyunun popülerliğini artırmak hem de yayılım yakalayacak içeriklerle yeni gamerlar yaratmak.

Hedef Kitle: Oyun oynamayı seven, bunu kendi hayat tarzı ile bütünleştirmiş ve büyük çoğunluğu Z kuşağının bir parçası olan yeni nesil gamerlar.

Yaratıcı Strateji: Düzenli olarak YouTube’da oyun videosu izleyen gamerlar şaşırtılmak istendi. Kendilerini, arkadaşlarını, ailelerini ve çok daha fazlasını bulabilecekleri bir içerikle premium online dizi konsepti ile gaming bir araya getirilerek Türkiye’nin ilk e-spor dizisi YouTube'da yayına alındı.

Uygulama: Tam Kafadan isimli Zula webisode’unun trailer'ları hedefli YouTube bumper ve pre-roll'larla direkt olarak hedef kitleye ulaştırıldı. Zula YouTube kanalı üzerinden mevcut takipçiler Tam Kafadan kanalına yönlendirildi. Organik yayılım için bu ilk kıvılcımların ardından Gaming vlogger'larının kanaldan haberdar olması sağlandı. Organik olarak vloglarda yer alındı.

Sonuç:

  • Gamerlara yönelik; kendilerini, arkadaşlarını, ailelerini ve çok daha fazlasını bulabilecekleri bir içerikle premium online dizi konsepti ile gaming’i bir araya getirerek Türkiye’nin ilk e-spor dizisi “Tam Kafadan” YouTube’da yayına alındı. Gamer’lar kısa sürede webisode’lara büyük ilgi gösterdi.
  • Tam Kafadan YouTube kanalı sadece 12 günde 156.000 aboneye ulaştı ve ilk 4 bölüm ile fragmanlar toplam 11.000.000 izlenme yakaladı.
  • %65 oranında organik paylaşım sağlandı.
  • Kanalda paylaşılan her bir içerik YouTube Trends listesindeki yerini aldı.
  • Videolar Like / dislike oranına göre %98,3’lük beğeni ortalaması elde etti.


Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://vimeo.com/313863616/6e00573ccc