MENÜ

Sunumatik

Kategori : B2B
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Türkiye İş Bankası Ajans(lar) : Magiclick

Pazarlama hedefi: İşBankası her konuda KOBİ’lerin yanında olduğu algısını dijital alanda da pekiştirmek ve ticari kesime yönelik oluşturduğu İŞ'TE KOBİ portalı'nın üyelik oranlarını arttırmak.

Kampanyanın amacı: Bundan hareketle KOBİ’lerin ortak eksikliklerinden biri olan etkili şirket sunumu hazırlayamama konusuna pratik fakat kapsamlı bir çözüm sunmayı hedefledik.

Hedef kitle: KOBİ’ler

Yaratıcı strateji: Görselliğiyle, içeriğiyle, diliyle hemen hemen her sektörde faaliyet gösteren KOBİ'ler tarafından hazırlanan sunumların kalitesini arttırmayı sağlamak amacıyla İş Bankası markası altında, kullanıcıların kısa bir süre içinde kapsamlı içerik ve profesyonel bir görselliğe sahip sunumlar hazırlayabilmelerini sağlayan bir interaktif uygulama olan ‘Sunumatik’ geliştirildi.

Uygulama: Kolay anlaşılan arayüzlere sahip Sunumatik uygulamasında kullanıcılar, uygulamada yer alan grafik, animasyon ve sektörlere göre farklı hazırlanan içeriklerden faydalanarak kolaylıkla sunum hazırlayabiliyorlar. Şirket yetkilileri firmalarının ait olduğu sektörle ilgili hazır olarak sunduğumuz güncel bilgileri kolaylıkla sunumlarına dahil edebiliyor, farklı tema seçeneklerinden dilediklerini kullanarak modern ve profesyonel görünüme sahip bir sunum oluşturabiliyorlar. Uygulamada sunum içinde yer alan pratik araçlarla animasyon, grafik, ürün kataloğu vb. görsel şablonları kolaylıkla yaratılabiliyor. Sunumatik'in en önemli özelliklerinden biri de otomatik dil desteği. Yurt dışına açılmayı hedefleyen ve ihracat yapan firmaların da düşünüldüğü uygulamada kullanıcılar, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce sunum hazırlamak için İngilizce bilgisine ihtiyaç duymuyor. Sunumlarını hazırlarken Türkçe’lerini gördükleri, sık kullanılan hazır cümlelerden yararlanarak kolaylıkla İngilizce sunum oluşturabiliyorlar.

Sonuç: Sunumatik sayesinde, İŞ’TE KOBİ web sitesinin üye sayısı da ciddi oranda artarak 30.346 firmaya ulaştı. Şu ana kadar 3,478 firma şirket sunumlarını Sunumatik ile hazırladı. Proje, başta İŞ’TE KOBİ üyeleri olmak üzere pek çok kesimin olumlu değerlendirmesinin yanında uluslararası yarışmalarda da ödüle layık görüldü.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.magiclick.com/awards/isbank/sunumatik.aspx