MENÜ

Sisters - SS21 Lansman

Kategori : Küçük Devler (KOBİ' Özel Kategorisi)
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Sisters Ajans(lar) : 28014 Agency

Pazarlama hedefi : Sosyal medya pazarlama enstrümanlarını yaratıcı ve entegre şekilde kullanarak minimum bütçeyle maksimum ciro elde etmek. Dönemsel iletişim için üretilen özel tasarım mayo, bikini ve elbiselerin doğru
Reklamın hedefleri : Haziran boyunca devam eden kişiselleştirilmiş bir performance marketing iletişimiyle online saıtş kanalı olan wearSisters.com’un cirosunu, satış adedini, conversion rate ve ROAS metriklerini artırmak.
Hedef kitle: 25-50, Kadın, AB SES Grubu. Elbise ve Mayo arayışında olan kullanıcılar ve Segmente Edilmiş Remarketing kullanıcıları.
Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Marka'nın bir önceki dönemsel yaz kampanyalarının incelenmesinin ardından ürün gamını genişletme tavsiyesiyle Sisters'ın yaratıcı tasarım ve iş birliği çalışmalarıyla birbirinden şık özel mayo, bikini tasarımları Sisters'ın repertuarına ilk defa eklendi. Ardından kişiselleştirilmiş iletişime uygun olabilecek şekilde markayı yönlendirilen yaratıcı 10 ayrı reklam kreatifi ile sosyal medya reklamları organize edilmiş oldu. Hedef kitleye yönelik çeşitli hedefleme varyasyonları oluşturularak yeni kullanıcılara ulaşılırken, remarketing data havuzuna yer alan Sisters kullanıcıları web sitesinde aldıkları aksiyona göre (sepetinde ürün bırakanlar, daha önce satın alma yapanlar, son 3 gün içinde etkileşim kuranlar vb.) segmente edilerek her kitleye ayrı mesaj verilebilecek şekilde kişiselleştirilmiş bir kampanya stratejisi uygulanıldı. Data havuzunu genişletmek adına markayla birlikte markaya ilgi duyan gönüllü influencerlarla yaratıcı, ardışık ve stratejik iletişim planı yapılarak uygulanıldı. Medya stratejisi mailing otomasyonlarıyla ve web sitesinde kullanıcıların karşısına çıkan ürün önerileri varyasyonlarıyla güçlendirildi.
İnteraktif Taktikler: Kişiselleştirilmiş iletişimi data ile senkronize şekilde uygulayabilmek, ciro ve conversion rate’i yükseltmek adına web/mobil sitesinde bulunan Facebook Pixel kod aracılığıyla remarketing datası son 7 gün içerisinde sepetine ürün eklemiş ancak satın alma yapmamış kullanıcılar, daha önce Sisters ürünleri almış kullanıcılar, son 30 gün içerisinde web sitemizde standartların üzerinde vakit geçiren ancak satın alma yapmayan kullanıcılar, Instagram ve Facebook sayfalarımızla etkileşim kurmuş (180 gün, 30 gün, 7, 3 gün gibi alternatiflerle) kullanıcılar gibi davranış bazlı segmentasyonlar yaratılmış ve bu doğrultuda bir iletişim stratejisi kurgulanmıştır. Sosyal medya iletişimine entegre şekilde mailing otomasyonlarıyla sepetinde ürün bırakan kullanıcılara önce hatırlatma konseptli e-mail iletilmiş daha sonra kullanıcıyı aksiyona geçirmek amacıyla özel indirim kodları yaratılıp iletilmiştir. Kullanıcı deneyimini web ve mobil sitede yükseltmek adına site içerisinde çeşitli değişiklikler almanın yanı sıra kampanya döneminde Sisters sosyal medya hesapları da kaliteli içerikler ve influencer iletişimiyle beslenerek marka algısı pozitif şekilde iyileştirilmiş ve diri tutulmuştur.


Link: https://imgur.com/RYU0ntP