MENÜ

Sihirli Ayna

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Rexona Ajans(lar) : 4129Grey

Pazarlama hedefi: Rexona, gün  içinde kadınların yanında olduğu algısını güçlendirmek istiyordu.

Kampanyanın amacı: Marka algısını geliştirmek

 Hedef kitle: 16-24 yaş arası kadınlar.

Yaratıcı strateji:  “Okazyonel” duygu değişimlerinin yol açtığı terlemeyi, okazyonun bulunduğu noktada anlatacak özel bir sampling uygulaması ile marka algısının geliştirilmesi hedeflendi.

Uygulama:  Ayna görünümlü bir vending machine hazırlandı. Sinema salonları duygu değişimlerinin en şiddetli yaşandığı yerlerden biri. Bir aksiyon filminde duyulan heyecan ya da aşk filmini izlerken hissedilen duygu yoğunluğu en üst seviyelere ulaşıyor. İzleyiciler bir filmi izlerken yaşadıkları yoğun duygu değişimi nedeniyle de terliyorlar.

Hedef kitlenin film arasında ve çıkışında çoğunlukla kozmetik tazelenme amacıyla lavaboyu ziyaret ettiği gerçeğine dayanarak uygulama sinema salonlarının içindeki kadın tuvaletlerine yerleştirildi.

Normal bir ayna gibi görünen uygulaması yüz tanıma teknolojisine sahipti. Kullanıcılar ayna karşısına geçip baktığında sürpriz aktive oluyordu: Rexona’nın reklam yüzü Merve Boluğur aynada belirerek, karşısındaki kullanıcıya doğrudan konuşuyordu.

“Film heyecanıyla herkes terler, ter kokusunu Rexona önler” mesajını ileten Merve Boluğur, daha sonra ise “sana bir hediyem var” diyerek, aynaya bakan kullanıcıya gerçek bir şişe Rexona hediye etti.

Sonuç:  Uygulama, 23 Kasım-9 Aralık tarihleri arasında Kanyon Alışveriş Merkezi’nde, 10 Aralık-30 Aralık tarihleri arasında ise Palladium Alışveriş Merkezi’nde kullanıcıların beğenisine sunuldu. Uygulama ile marka mesajını kullanıcılara, hedeflenilen okazyon sırasında, şaşırtıcı bir yolla doğrudan verme şansı bulundu. Toplam 11.200 adet sampling’i hedef kitleyle buluştu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

 

http://awards.41-29.com/tr/rexona/sihirli-ayna/