MENÜ

Şehrin Galaxy S5 İle Atıyor

Kategori : Rich Media Display Reklamları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Samsung Türkiye Ajans(lar) : Starcom Microsoft

Pazarlama hedefi:  - Farklı özellikleriyle aynı fiyattaki rakip cihazlardan ayrışan Samsung Galaxy S5’in satışlarını artırmak ve iPhone 6 lansmanı öncesi pazarın hâkimiyetini sağlamak

- Samsung’u akıllı telefon pazarında ilk tercih edilen ve en çok arzulanan marka haline getirmek

Kampanyanın amacı: Ürün inceleme ve test videolarından sıkılan tüketicilere Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S5’in özelliklerini video içerikleriyle dinamik bir şekilde anlatmak

Hedef kitle: 18-54 yaş grubu 

- Akıllı telefonundan internete giren, aplikasyon ekonomisine katkıda bulunan tüketiciler 
- Gündemi online kaynaklar üzerinden takip eden ve video izlemeyi seven kullanıcılar

Yaratıcı strateji:  Kampanyamızın da mottosu olan “Hayat Senin Elinde” mesajını vermek için şehrin merkezine indik ve Galaxy S5’in benzersiz özelliklerini vurgulamak amacıyla profesyonel oyuncuların yer aldığı hareketli bir hikaye yarattık. Ve şehrin kalbi Galaxy S5 ile atmaya başladı.

Maksimum kişiye ürün özelliklerini anlatan kısa videolarımızı izletebilmek için Türkiye’nin en çok ziyaret edilen life style platformu MSN (msn.com.tr) ve canlı iletişimin yeri SKYPE (skype.com) üzerinde Interactive Video uygulamasını hayata geçirdik.

Uygulama:   Banner prodüksiyonunda yer alacak videolar için profesyonel iki cast kullanılarak Bebek sahilinde bir gün boyunca kamera çekimi gerçekleşti. Akıllı telefona ait ayrıştırıcı özelliklerin hepsi için kısa videolar çekildi, siteyi ziyarete gelen tüketicilere özel bir alan içerisinde zengin bir formatla sunuldu.

Sonuç: % 77 video izlenme/tamamlanma oranı
11 milyon gösterim
3.4 milyon tekil kullanıcı erişimi
200.000 tıklama
% 3 kullanıcı etkileşimi

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: www.dropbox.com/s/b7db43yt8bjg3bt/SMG_Samsung_Galaxy%20S5_Msn_video.mp4?dl=0