MENÜ

Rocco'lu Can Bonomo Ev Oturması

Kategori : Marka Farkındalığı ve Konumlandırma
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : PepsiCo Ajans(lar) : OMD

Pazarlama hedefi: Hedef kitleyle bağ kuracak, müziği merkezine alan, uzun dönemli, sıra dışı, interaktif ve uygun maliyetli bir iletişim kanalı oluşturmak. Bu sayede hedef kitledeki marka farkındalığını yükseltmek

Kampanyanın amacı: Pahalı konserler, organizasyonlar yerine, dijitalin gücünü kullanarak daha geniş kitleyi daha uygun maliyetlerle yakalamak. Onlarla onların dilinden konuşacak marka temsilcisiyle interaktif bir iletişim sağlamak

Hedef kitle: 15-24 yaş arası gençler

Yaratıcı strateji: Sınırlı sayıda katılımlı, yüksek bütçeli, “megastarlı konser turları” yerine, gençler için müziğin gerçek kaynağı olan dijital dünyayı Can Bonomo ile birleştirip, hedef kitlenin evine, odasına canlı yayınla girmeye karar verildi.

Uygulama: Canlı konserleri, izlesene.com’dan, Facebook’tan, Onedio masthead alanından, ve bir ilk gerçekleştirilerek 216 adet blog hesabından yayınlandı. Tweetbox’la interaktif sohbet oluşturuldu. Sosyal medya “takvime ekle” uygulamasıyla süreklilik sağlandı.

Sonuç: Toplamda 4 konserde 2.4 milyon canlı yayın bağlantısı, 34 milyon görüntülenme alındı. Tüm konserlerde Twitter'da doğal bir şekilde 'Trend Topic' haline gelindi. Tekil izleyici sayısı 374.000'e ulaştı. Bu kampanya dışında başka büyük bir medya desteğinin olmadığı bu dönemde, satışlar bir önceki döneme göre %10 arttı. Ayrıca kampanya sonrası yapılan araştırmalar, spontane farkındalığının 8, marka sevgisinin ise 5 puan yükseldiğini gösterdi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/151879114