MENÜ

puhutv Lansman Kampanyası

Kategori : Lansman Çalışmaları
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Doğuş Yayın Grubu Ajans(lar) : Kompüter SEM

Pazarlama Hedefi: Marka Bilinirliği, Erişim.

Kampanyanın Amacı: 2017 yılı başında hayata geçen puhutv’nin lansmanla birlikte çok sayıda izleyiciye ulaşarak bilinirlik elde etmesi gerekiyordu.

Yaratıcı Strateji: “Catch-up dizi izlemenin tek adresi olmak” markanın doğuş aşamasında karar verilmiş bir hedefti. Hedef kitlenin puhutv’nin sunduğu hizmet sayesinde yapabileceklerini günlük hayatta asla yapamayacakları üzerinden anlatma yoluna gidildi. Diziyi kaçırmama motivasyonunu lansman kampanyasının merkezine alarak hedef kitleye daha önce karşılaşmadıkları absürt bir tonda kaçırdıkları dizileri puhutv’de izleyebileceklerinin gösterilmesine karar verildi. Lansman kampanyası başladıktan 1 hafta sonra, kampanyanın absürd tonuna uygun olarak puhutv ile ilgili en çok sorulan 4 soruyu 10’ar saniyelik mini video serisi olarak YouTube’da yayınlandı.

Uygulama: Öncelikle lansman reklam filmleri YouTube’da seed ettik. YouTube’da yayınladığımız ana kampanya videoları izleyen kişileri yeniden pazarlama listelerine eklendi. Böylelikle puhutv’ye ilgi gösteren bir hedef kitleye ulaşmış olundu. Bu ilgili kitleye ve benzer hedef kitlelere puhutv’yi daha yakından tanımaları için en çok sorulan 4 soruyu 10’ar saniyelik mini video serisi ile YouTube’da tekrar hedeflendi. Böylelikle hedef kitlesinde marka bilinirliliğini pekiştirmeyi ve markanın faydalarını sunma imkanı yakalandı.

Sonuç: Lansman dönemi 4 milyon kişiye ulaşan YouTube’da yapılan TrueView reklamlarında Brandlift Survey ürünü kullanıldı. 

Kaynak : https://s3.amazonaws.com/marketing-assets.com/puhutv_lansman.png

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=wWOiXs8MzIo