MENÜ

Prima Prematüre Bebek Bezi Farkındalık Projesi

Kategori : Mobil Rich Media Display Reklamları
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : P&G Ajans(lar) : Starcom Sesli Harfler linked by Isobar

Pazarlama Hedefi: Tüm bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimini hedefleyen Prima 10 bebekten 1’inin prematüre doğması ve bakım ihtiyacı içgörüsünden yola çıkarak, yenidoğan hemşireleriyle prematüre bebek bezini üretti ve hastanelere bağışladı. Prima’nın amacı, prematüre bebeklerin mücadelesine olan farkındalığı artırmak ve online tüketicilerin gücünü kullanarak binlerce prematüre bebeğin daha iyi koşullarda bakımına yardımcı olmaktı.

Kampanyanın Amacı: Prematüre doğumlar hakkında farkındalık sağlayarak tüketici ve marka arasındaki duygusal bağ oluşturulması. Tüketicilerin Prima ile kurduğu duygusal bağı somutlaştırarak, prima.com.tr’ye üye olup, marka ile bilgilerini paylaşması sağlanması. Kampanyanın online WOM’una katkı sağlanması.

Yaratıcı Strateji: Prima’nın hastanelere bağışladığı prematüre bebek bezlerinin gerçek boyutuna dikkat çekerek online anne babaları şaşırttık ve kampanya mesajı verildi. En az %94’ü mobil olan anne babalara kampanya mobilden ulaştırıldı. (Global Web Index 2017)

Uygulama: Mobile özel üretilen rich media çalışması kullanıcıların mobil ekranlarını büyütme (pinch – unpinch) hareket ettiklerine paralel çalışan bir banner tasarlandı. Bannerda kullanıcılar minik bir bebek bezini büyütmeye çalıştılar. Ancak büyütemediler. Çünkü bannerdaki bez gerçek Prima Prematüre bezi boyutundaydı. Gerçek prematüre bezinin boyutlarının ekrana sığmadığı daha küçük ekranlı cihazlar ise hedeflemelerden çıkarıldı. Banner sonunda ise kulllanıcıları prematüre doğumlar hakkında daha fazla bilgi almak ve Prima.com.tr’ye üye olarak kampanyaya destek olmak için Prima.com.tr kampanya sayfasına yönlendirildi. Kullanıcılar kampanya sayfasında 1 Prima.com.tr üyelik =1 Paylaşım =1 Destek mekanizması ile kampanyaya destek oldu, ayrıca #prematüregücü ve #prima ile organik paylaşım yaparak pozitif WOM yarattı.

Sonuç: Banner Prematüre doğum farkındalık ayında 6.7 milyon görüntülenme aldı ve tüketiciler arasında prematüre doğumlar hakkında farkındalık yaratıldı. Tüketicilerin Prima ile kurduğu duygusal bağı somutlaştırarak, prima.com.tr’ye üye olup marka ile tüketici bilgilerini paylaşması amacıyla hedeflenen üye artış oranı yakalandı, Prima.com.tr üyelik sayısında 1 ayda %15 artış yaşandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/2017creatives/december/prima_28_12_2017/icerik.html