MENÜ

Penti MyBra - Benim Sütyenim

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Doğrudan Pazarlama
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Penti Ajans(lar) : Utopic Farm

Pazarlama Hedefi: İlk defa sütyen kullanacak olan ve zaten hali hazırda sütyen kullanan her yaştan kadına ulaşıp, Penti'nin iç giyim alanındaki uzmanlığı ve sektör liderliğini vurgulamak için yola çıkıldı. Bu amaçla kadınların hem eğleneceği, hem de doğru bilgilerle tanıştığı bir kampanya sitesi hayata geçirildi.

Kampanyanın Amacı: Toplumun sütyen konusundaki bilgi düzeyini artırmak ve kadınların kendi bedenlerini tanıyarak en uygun sütyeni seçebilmesini sağlamaktı.

Yaratıcı Strateji: Bir mikrosite hazırlandı. Kadınları tanımak için sorular soruldu, eğitici ve öğretici videolar hazırlandı. Çeşitli fırsat ve indirimlerden yararlanmları sağlanarak, sütyen alabilecekleri bir platform oluşturuldu. Bloggerlar ve ünlülere yapılan gönderimler ile projenin yayılması sağlanırken, mağaza personellerine de eğitimler verildi. Müşterilerin doğru sütyen ölçümü konusunda uzmanlardan yardım alınması sağlandı.

Uygulama: Video prodüksiyon, Influencer kullanımı, doğrudan posta gönderimi, etkin sosyal medya İçerikleri ve sosyal medya reklamları ile platformun tanınması sağlandı.

Sonuç:  6 ay gibi bir süre içerisinde MyBra'da 600 bine yakın oturum açıldı ve 511 bin tekil ziyaretçi elde edildi. Bu ziyaretçiler içerisinden toplamda 208.303 kişi form doldurup, bilgisini bıraktı. Toplam sayfa görüntülenme sayısının 8.000.000 aştığı, hemen çıkma oranının ise %14'lük seyirde kaldığı projede, ortalama oturum süresi ise 2 dakika 49 saniye gibi iyi bir rakama erişti. 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: http://pentimybra.com/

Link 2: https://youtu.be/9XadHZAX0Vw