MENÜ

Pegasus Havayolları- Flypgs.com’da Neler Oluyor

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri ve Mikrositeler
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Pegasus Ajans(lar) : Rafineri

Pazarlama hedefi: “Flypgs.com’da Neler Oluyor?” projesindeki amaç, Flypgs.com’dan yapılan alışverişin tüm aşamalarının eğlenceli, keyifli, güvenilir, 7/24, hızlı, kolay ve fırsatlarla dolu olduğunu samimi ve sıcak bir şekilde deneyimletmekti.

Hedef kitle: Henüz flypgs.com’la tanışmamış olanlar, siteyi seyrek kullananlar, siteden satın almanın avantajlarının henüz farkında olmayanlar hedef kitlemizi oluşturuyordu.

Yaratıcı strateji: Pegasus’tan uçak bileti satın almanın eğlenceli, keyifli, güvenilir, 7/24, hızlı ve kolay olduğunu göstermek için hedef kitleye sürprizli ve bol ödüllü bir interaktif video deneyimi hazırlandı.

Uygulama: Sitedeki satın alma süreci, ayrı ayrı karakterler üzerinden anlatıldı. Her ülkenin kendi güzellerinin olduğu ekrandan dil seçimi yaptırılarak başlayan serüven, bir gezginin haritası üzerinden işaretlenen destinasyonlar, tarih hocalarının esprili diliyle anlatılan tarih seçimi ve birçok sürpriz bölümden geçerek kullanıcıyı satın alma aşamasına yönlendirdi.

Dijital odaklı projenin erişimini artırmak ve flypgs.com’un bilinirliğine katkıda bulunmak için kullanılan mecralar: Internet, TV, Pegasus Dergi.

Kampanya iletişimi için belirlenen mecralarda mesajları iletecek yaratıcı çalışmalar hayata geçirildi. Televizyon reklamıyla projeyi duyurup flypgs.com’un imajına katkıda bulunacak bir yol izlenirken, interaksiyona açık dijital mecrada Call to Action odaklı bir iletişim tercih edildi. İletişim aynı zamanda Owned Media’da ilgili içerikler ile desteklendi.

Sonuç: Toplam kampanya bilinirliği (görsel olarak ya da videodan) Pegasus kullanıcıları için %73 ve rakip için %27 oldur. 699.735 tekil ziyaretçi ve 2.925.000 sayfa gösterimi ile projeye toplam katılımcı sayısı 38.200, kazanılan çekiliş hakkı sayısı ise 68.633 olarak gerçekleşti. Projenin başlangıcını takip eden 1 ay içinde flypgs.com sitesinin ziyaret edilme oranı Pegasus ile seyahat eden kişilerde %59’dan %65’e; rakip havayollarını tercih eden kullanıcılarda %36’dan %42’ye yükseldi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://clients.rafineri.net/rafineri/mixx_awards/pegasus_nelerOluyor.html