MENÜ

Pegasus & Hadi Media First Entegrasyonu (Dijital Dönüşüm Lansman İletişimi)

Kategori : Lansman Çalışmaları
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Pegasus Ajans(lar) : Rafineri

Pazarlama Hedefi: Pegasus’un web ve mobil kanallarında gerçekleştirdiği dönüşümün yeni nesil kullanıcı deneyimine uygun, kolay, hızlı ve ihtiyaca yönelik çözümler ürettiğini ve bu çözümlerle kullanıcının her zaman yanında olduğunu hissettirecek bir marka olduğunun altını çizmek.

Kampanyanın Amacı: Pegasus’un web ve mobil kanallarında gerçekleştirdiği dönüşümün yeni nesil kullanıcı deneyimine uygun, kolay, hızlı ve ihtiyaca yönelik çözümler ürettiğini ve bu çözümlerle kullanıcının her zaman yanında olduğunu hissettirecek bir marka olduğunun altını çizmek.

Hedef Kitle: Dijital mecra kullanım oranı yüksek, seyahat işlemlerini pratik olarak halletmek isteyen ve hayatının büyük bir bölümünü mobil cihazlar içindeki uygulamalar ile geçiren kişiler.

Yaratıcı Strateji: Pegasus, bilgi yarışmaları konseptini mobile taşıyıp Türkiye’de son zamanlarda çok kısa sürede en çok indirilen uygulamalar arasına girmeyi başaran canlı mobil bilgi yarışması “Hadi” ile bir işbirliği gerçekleştirdi. Markanın dijital dönüşüm ve lansman videosundaki 15 ipucu içeren yarışma kurgusunu anlattığı iletişimi, bu sponsorluk çerçevesinde “Hadi” kullanıcılarına yönlendirildi.

Uygulama: Pegasus, dijital dönüşüm iletişiminde “Türkiye’nin Dijital Hava Yolu” söylemini yaymayı ve lansman filminin içine saklı hediye bilet kurgusunu duyurmayı hedefliyordu. Gün içindeki iki yarışmada kullanıcılar Pegasus’un ve Hadi’nin sosyal medya kanallarında yayınlanan ve Hadi oyununun içerisine yerleştirilen, aynı zamanda Pegasus’tan bilet kazanma hakkı sağlayan ipucunun yer aldığı videomuzu izlemeye yönlendirildiler. Akşam oyunu içinse Pegasus app’inin içerisine Hadi’de kullanılacak joker kodları tanımlandı ve push notificationlar ile joker hakları milyonlarca kişiye duyuruldu. Bu sayede mobil uygulamamız kısa sürede, birçok kişi tarafından indirildi. Her iki Hadi yarışmasının başlangıcında sunucu, Türkiye’nin dijital havayolu Pegasus’un dijital dönüşüm iletişimi ile misafirlerine sağladığı kolaylıkları ve yarışma kurgusunu detaylı olarak anlattı. Bu iletişim ağı sayesinde video izlenme, mobil app indirilme ve yarışmaya katılım oranları arttı.

Sonuç: Proje süresince yapılan push notification gönderimleri, app içi izletmeler ve Instagram postları ile storyleri ile Pegasus’un kampanya videosu için yaklaşık 1.000.000 gösterim elde edildi. Bunun yanında Pegasus’un Instagram hesabına 4000’den fazla yeni takipçi eklendi. Buradan yapılan hikaye ve Post paylaşımlarından yaklaşık 3,074.479 gösterim elde edildi. 12:30 yarışmasında 308.000, 20:30 yarışmasında ise 509.000 tekil katılımcıya ulaşıldı ve kullanıcıların tamamına yine Pegasus’un videosu izletilerek Pegasus’a özel marka sorusunun çözülmesine imkan verilmiş oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://youtu.be/KyhXpZ8VVEQ