MENÜ

Onursuz Olmasın Aşk

Kategori : Video Reklamlar
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Harekete Geçirme / Topluluk Oluşturma Kampanyaları
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Gmag Ajans(lar) : Havas İstanbul

Pazarlama Hedefi: Bir arada olamayan ve peş peşe şiddet olaylarıyla sarsılan kitleye video ile cesaret vermek. 

Reklamın Hedefleri: En az beş yüz bin görüntülenme

Hedef Kitle: Başta LGBTİQ+ bireyler olmak üzere, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan, sosyal medyayı aktif kullanan 16-55 yaş arası A-B grubu.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Sezen Aksu ve Onno Tunç’un sevilen eseri Onursuz Olmasın Aşk’ın sözleri, LGBTİQ+ perspektifinden bakınca protest bir anlam taşıyordu. Bunu fark edince geriye söyleyecek tek bir şey vardı: Koşullar ne kadar zor olursa olsun; aşk, onursuz olmasın. Online platformlarda en çok izlenen videolardan biri de klipler. Şarkıya uygun olarak protest bir senaryo ortaya çıkarıldı. Amaç sadece bir reklam filmi değil, dönüp dönüp izlenebilecek bir video yaratmaktı. Eser sahipleri şarkıyı gönüllü verdi. Oyuncular sete gönüllü geldi. Yapımcı, yönetmen, şarkıcı, müzisyen, herkes kalpten destek verdi. Ortaya toplumsal cinsiyet eşitliği iletişimlerinin en çok izlenen filmi çıktı.

Uygulama: Senaryo şarkının protest sözlerine uygun olarak klipleştirildi Instagram’ın 60 saniyelik sınırına uygun olarak 59 saniyelik bir film hayata geçildi. Böylece film bölünmek zorunda kalmadı.

Link: https://youtu.be/evNsmaNB7fw