MENÜ

Müsaitseniz Fala Bekleriz

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri ve Mikrositeler
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Sosyal Medya Aplikasyonları
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Mobilera

Pazarlama hedefi: Carte d’Or’un marka konumlandırmasını güçlendirmek.

Kampanyanın amacı: Carte d’Or’un evde tüketilen yeni ürünü “dondurmalı pasta” nın tüketiciler tarafından fark edilmesini sağlamak

Hedef kitle: Şehirli ve erkek/kadın tüm aile bireyleri

Yaratıcı strateji: Misafirliklerin vazgeçilmezi olan Türk Kahvesi ile dondurmalı pastanın sunulabileceği Carte d’Or evinde Şenay Gürler, kullanıcıların Facebook’da paylaştıkları detaylardan yararlanarak fallarına baktı.

Uygulama: Web sitesine Facebook bilgileri ile giriş yapan kullanıcıları, Şenay Gürler ilk isimlerini söyleyerek karşıladı. Yaklaşık 1500 tane isim tek tek kaydedildi, böylece siteye giren herkes, kendine özel bir deneyimi yaşama fırsatı buldu. Kullanıcının kadın mı erkek mi, bekar mı evli mi olduğunu söyleyebilen Şenay, eşlerinin isimlerini bile onlara söyleyerek kullanıcıları şaşırttı. Onlara ayrıca doğum tarihlerine göre, burçlarını söyledi ve Facebook’ta katıldığı aktivitelere bakarak, sosyal hayatta ne kadar aktif olduklarını bile bildi.

Sonuç: Şehirli ve erkek/kadın tüm aile fertlerini hedefleyen kampanyada, 1.000.000 üzerinde tekil kullanıcı markanın evine davet edilip dondurmalı pasta ikram edildi. Aynı zamanda yaratılan kurgu ile onların sosyal ağ bilgilerine bakarak, dijital bir fal bakma tecrübesi yaşatıldı. İlk defa sosyal medya hayatına bakarak, gerçek zamanlı fal uygulaması hayata geçirildi. Siteye giren kullanıcılar sayfada yaklaşık 2:30 dk geçirdi ve dijital fal deneyimini yaşarken ürünü de yakından tanıma şansına sahip oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://dl.dropbox.com/u/29592475/musaitseniz.rar