MENÜ

Marathon Ultimate Led - Smart Player

Kategori : Rich Media Display Reklamları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Philips Ajans(lar) : Pure New Media

Pazarlama Hedefi: Philips'in yeni elektrik süpürgesi Marathon Ultimate Led yepyeni özelliklere sahipti. Bunlardan en ilgi çekeni süpürgeyi bıraktığınızda hareket sensörleri sayesinde kendiliğinden durması, kullanılmaya başladığında da otomatik olarak çalışmaya devam etmesiydi fakat hedef kitlesi Philips Marathon Ultimate LED'in Auto On/Off özelliğini satış noktalarına gelmediği için deneyimleyemiyordu. Projeyle hedef kitlesinin satış noktalarına gelmeden bu özelliği deneyimlemelerini sağlandı.

Kampanyanın Amacı: Ürününün öne çıkan bu özelliğini hedef kitlesine mağazaya gelmeden evlerinde deneyimletebilmek.

Yaratıcı Strateji: Dijital proje kapsamında hedef kitlesine bu özelliği mağazaya gelmeden evlerinde deneyimletebilmek için hedef kitlesini olan kadınların internette dizi izlemek için sıklıkla ziyaret ettiği bir video platformu olan Fox.com.tr için Marathon Ultimate Led süpürge kadar akıllı bir player geliştirildi.

Uygulama: Auto On/Off özelliğini hedef kitlesine anlatmak için bu özelliği geliştirilen player'a birebir uyarlandı. Fox.com.tr sayfasına dizi izlemeye gelenler web kameralarına izin vermelerini söyleyen bir bildirimle karşılaştı. Bildirime izin veren kullanıcılar dizi izlemeye koyuldular. Herhangi bir sebepten dolayı bilgisayar başından ayrıldıklarındaysa akıllı player yüz tanıma ve hareket sensörü özellikleri sayesinde kullanıcının orada olmadığını fark ederek durdu. Kullanıcılar bilgisayar başına geri döndüklerinde ise dizi oynamaya devam etti.

Sonuç: Akıllı player yayında kaldığı süre boyunca toplamda 13.899 kere tıklandı. 1.119.510 etkileşim alarak kampanya mesajını hedef kitlesi kadınlara iletti. Ve en önemlisi kadınlar Philips Marathon Ultimate LED'in Auto On/Off özelliğini mağazaya gitmeden evlerinde deneyimlemiş oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/252744001/6cd471ce9b