MENÜ

Magazin Hayatım

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri ve Mikrositeler
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : C-Section

Pazarlama hedefi: Signal, Whine Now ürününü, tıpkı bir kişisel bakım ürünü, bir makyaj malzemesi olarak konumlandırarak, insanların özellikle de kadınların çantalarında taşıdıkları bir ürün olarak konumlandırmak ve pazarda farklılaşmak istiyordu.

Kampanyanın amacı:  Diş bakım ürünlerinin reklamlarında yıllardır uygulamakta olduğu uzman doktor ve klinik dünyası/görselliğini kırmak ve oyunun kurallarını değiştirerek kitlenin ilgisini yakalamak

Hedef kitle: 25+ kadınlar

Yaratıcı strateji: Marka; mesajları, görselleri, anlatımı klasikleşmiş diş bakım kategorisinde yeni bir şeyler yapmak ve Yeni Signal White Now için oyunu tamamen değiştiren bir konsept istediği için biz de dikkat çekici ve eğlenceli bir platform yaratıldı: Magazinhayatim.com. Hâlihazırda Türk insanının en fazla aşina olduğu magazin sesi Ömür Varol’la çalışarak yine magazin programlarından ezbere bilinen bir sahneyi interaktif hale getirdik. Hazırladığımız bu web sitesinde; uygulamaya giren kişinin kendisine ve bir arkadaşına sadece ünlülerin dünyasında yer alan bar kapısında birlikte görüntülenme ve magazin haberi olma şansını verdik. Siteye girenler önce kendilerinin (ya da bir arkadaşlarının) karşı cinsle bir bar kapısında yakalandığına dair haberi oluşturabiliyor, bu haberin videosu ünlü magazin sesi Ömür Varol tarafından kişilerin ismi ile birlikte seslendiriliyordu. Hazırlanan bu videolar, başta Facebook olmak üzere sosyal medya üzerinden paylaşılabiliyor, videoları izleyenler kendi magazin haberini oluşturmak için siteye yönlendiriliyordu

Uygulama: Hazırlanan bu web sitesinde; uygulamaya giren kişinin kendisine ve bir arkadaşına sadece ünlülerin dünyasında yer alan bar kapısında birlikte görüntülenme ve magazin haberi olma şansı verildi.

Sonuç: ‘Magazinhayatım.com’ adresi, kampanya süresince 2 milyon kez ziyaret edildi ve ortalama 2 dakika gibi uzun bir sitede kalma süresi yakaladı. Kişilere özel hazırlanan magazin videoları ise 1,4 milyon kez izlendi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

csdlab.com/Mixx/Signal-Magazin-Hayatim/