MENÜ

L'Oréal ve Trendyol Directors Mix

Kategori : Kampanya Etkililiği
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : L'Oreal Türkiye Ajans(lar) : Wavemaker Türkiye

Pazarlama hedefi:Hassas pazarlamayı ve e-ticaret odağını stratejilerinin merkezine koyan L’Oréal Türkiye & Trendyol doğru hedef kitleye doğru mecralarda ulaşma vizyonlarıyla e-ticaret hacimlerini arttırmayı hedefledi.

Yaratıcı strateji : Medya stratejisinde L’Oréal Paris, Maybelline New York, Garnier ve NYX Professional Makeup markalarının tüketici iç görüleri merkeze alınarak 9 segment belirlendi.

Uygulama: Seçilen 9 segmente özel 16 mesaj ve 100 ürünü bir araya getiren Google Directors Mix çözümü sayesinde dinamik olarak 250 video üretildi ve tüm değişkenler bir araya getirildi. Böylece, kişiselleştirilmiş medya uygulamalarının etkisini geniş kitlelere taşıyarak kitlesel boyutta özelleştirme yaratıldı.

Sonuç:• 4 gün gibi kısa bir sürede ve rekabetin çok yoğun olduğu bu dönemde bütün hedef kitlenin %60’ına erişildi. Tıklama oranlarında %29 artış sağlandı. Reklam öğeleriyle ilgili anahtar kelimelerin arama hacminde %24 artış sağlandı. Kampanya boyunca ön plana çıkarılan ürünlerin satış adedi, diğer ürünlerin satış adedine kıyasla %136 daha fazla arttı. Satış değerinde ise %131 daha yüksek artış gerçekleşti. Normal dönemde satış hacmi düşük olan ürünlerin satış adedi ve değerinde bile ortalamaya kıyasla %120 daha fazla artış sağlandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:https://www.youtube.com/watch?v=SDKDycuPuS4