MENÜ

LC Waikiki - 2021 Kalite İletişimi

Kategori : Marka Reklamları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : LC Waikiki Ajans(lar) : SEM

Pazarlama hedefi :Marka bilinirliğini ve etkiletişimi güçlendirmek, markanın kalite ve kendine yakın marka algısını yükseltmek. Başarı kriteri test ve araştırma sonuçlarında norm üzeri artışlar yakalamak.

Reklamın hedefleri: Hazır giyimde kendi akredite laboratuvarı olan tek Türk markası olarak, bu laboratuvarlarda her ürünün raflara gelene kadar çok sıkı bir test sürecine tabii tuttuğulduğunu göstermek adına testlerin niteliğine dair bilgi veren filmler hazırlandı ve dijital mecralarda yayına alındı. 

Hedef kitle: LC Waikiki, çocuk, genç, yetişkin, yaşlı; tüm Türkiye’ye hitap eden bir aile markasıdır. Bu projede ağırlıklı 25 - 45 yaş grubundan kadın kitle olmakla beraber tüm ebeveynler hedeflenmiştir.

Yaratıcı strateji: Kalitede en güçlü olunan segment bebek / çocuk ürünleriydi. Bu ürünler için her yıl +400.000 ekolojik test yapılırken bir yandan da pandemi nedeniyle sağlıklı ürünler radardaydı. Bu dönemde kalite bu perspektiften anlatmaya karar verildi.
 

İnteraktif Taktikler:Youtube'da ad-sequance ile video ile daha çok ilgili olan kullanıcılara(reklamı atlamayanlar) ekolojik testlerin teknik detaylarını anlatıldığı videolar gösterildi, reklamı atlayanlara 15sn'lik kısa versiyon atlanamayan reklam gösterildi.

Facebook'ta consideration fazında kullanıcılara poll ads modelinde testler ile ilgili sorular sorularak cevapların daha net bir şekilde kullanıcıya geçmesi sağlandı.

https://drive.google.com/file/d/1dn747yAI03yIhj8bNzQIHpKWkSP2daP5/view