MENÜ

Kim Aramış

Kategori : Mobil Kampanyalar
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Mindshare Mobilike

Pazarlama Hedefi: Kullanıcıları telefonları kapalıyken onları kimin, kaç defa aradığını SMS ile ileten Turkcell Kim Aramış servisini duyurmak, abone sayısını artırmak.

Kampanyanın amacı: Kullanıcılara doğru zamanda, doğru yerde ve  ihtiyaçlarına yönelik bir mesaj ve formatla ulaşarak Kim Aramış servisine aboneliği artırmak.

Hedef kitle:  Tüm mobil telefon kullanıcıları; ağırlıklı olarak şarj sıkıntısı çeken akıllı telefon kullanıcıları

Yaratıcı strateji: Aktif kullanıcısı ve trafiği yüksek mobil sitelerle yapılan bir geliştirme ile kullanıcının ne kadar şarjı kaldığı öğrenildi, telefonunun şarjı %20’nin altındaki kullanıcılar hedeflenerek sayfaya girmeden önce gösterilen tam sayfa banner ile kalan şarj süresi kullanıcıya hatırlatıldı. Kullanıcı şarjı bittiği taktirde kendisini arayanları Kim Aramış servisiyle öğrenebileceğini doğru anda görmüş oldu, teklifle ilgilenenler click to SMS yöntemiyle doğrudan aboneliğe yönlendirildi.

Uygulama: Digital’in hedefleme yeteneklerinden faydalanarak doğru kişilere, doğru anda ve doğru mesaj ile ulaşıldı. Tam sayfa banner’a dokunan kullanıcılar click-to-SMS ile, SMS metni ve kısa numara hazır yazılmış şekilde SMS atma ekranına yönlendirildi. Kullanıcıların ertelediği ya da farkında olmadığı bir çözümü doğru anda karşılarına çıkararak abonelikte önemli artış kaydedildi.

Milliyet, Acunn, Vatan, İnternethaber, SmartHaber gibi aktif kullanıcısı ve trafiği yüksek mecralara sahip uygulamalara yapılan bir geliştirme ile, uygulamayı açan kullanıcının cihazının şarj durumu datasını görme fırsatı bulundu. Özellikle, psikolojik sınır olan %20’nin altında şarja sahip cihaz kullanıcılarına, cihazlarının kalan aktif kullanım süresi bilgisi verilerek, cihazlarının kapanması durumunda kendilerini kimin kaç defa aradığı bilgisini veren Kim Aramış servisi duyuruldu. En yeni mobil hedefleme teknolojisi ile adaptive marketing felsefesi birleştirildi ve doğru kullanıcıya doğru anda dokunuldu.

Sonuç: Kampanya süresi boyunca, %20’nin altında şarja sahip cihazlarından bu uygulamaları açan kullanıcılara 4 milyon kez tam sayfa ilan ile duyuru yapıldı. 84 bin kişi ilanla ilgilenerek dokunup SMS ekranına yönlendi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://youtu.be/Q36pxQMBxTU