MENÜ

İş’te Yatırım / Parmak izi iPad ilanı

Kategori : Tablet Uygulamaları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Türkiye İş Bankası Ajans(lar) : Manadigital Medina Turgul Ddb

Pazarlama hedefi: Hedef kitlenin ilgi alanlarına girmek, kullandıkları cihazlarda var olarak geliştirilen aplikasyonu indirmelerini sağlamak.

Kampanya amacı: Aplikasyonun kişiselleştirilebilme özelliğinden yola çıkarak hedef kitlenin, para piyasaları ile ilgili kontrol hissi duymasını, İş’te Yatırım iPad uygulamasının indirmesini teşvik etmek amaçlandı.

Hedef kitle: İş’te Yatırım iPad uygulaması, şehirli, modern, yeni teknolojilere açık, para piyasalarındaki gelişmeleri yakından takip eden yatırımcıları hedefliyor. Hedef kitle ile ilgili en önemli iç görü, her an her yerde kişisel yatırımları ile ilgili kontrol sahibi olabilme, bu konuda kendilerini güvenli hissetme ihtiyacı. Bu da, para piyasalarındaki değişikliklerden anında haberdar olabilmelerine bağlı. Dolayısıyla bulundukları mekândan bağımsız olarak kendilerini para piyasalarındaki gelişmeler konusunda güncel tutabilecek teknolojilere çok açıklar.

Yaratıcı strateji: Hedef kitlenin yaşam tarzına uygun Magezin adlı IPAD dergisine özel bir dijital IPAD ilanı çalışıldı.

Uygulama: Kullanıcılar ilan alanı üzerine parmaklarını dokundurduklarında, gerçek paraların üzerinde bulunan desenlerin ortaya çıktığı parmak izlerini oluşturdular. Bu parmak izlerinden yola çıkarak, “Para piyasaları parmağınız ucunda” mesajı verildi ve kullanıcılar uygulamayı indirebilmeleri için Apple Store’a yönlendirildi.

Sonuç: Magezin dergisi 1 ay süresince 3.500 adet iPad’e indirilmişti. 26 Nisan 2011 Magezin dergisinde yayına giren interaktif iPad ilanımızla birlikte İş’te Yatırım uygulamasının indirilme sayısında ciddi bir artış yaşandı. Aplikasyon, ilanın yayınının ardından ilan üzerinden 1 hafta içinde 134 defa indirildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://vimeo.com/25069513