MENÜ

INFERNO - CEHENNEM FİLMİ TREASURE HUNT OYUN KURGUSU

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Warner Bros. Ajans(lar) : Mediacom Nokta

Pazarlama hedefi: Dan Brown'un aynı adlı romanından uyarlanan gizem, bulmaca, macera ve gerilim dolu Warner Bros'un INFERNO filmi için kullanıcıları etkileşimli bir şekilde Robert Lagdon'un gizem ve bulmaca dolu dünyasına sokarak farkındalık yaratmaktı.

Kampanyanın amacı: Kullanıcıları etkileşime sokup film özelinde merak uyandırarak farkındalık yaratmak.

Hedef kitle: Gizem, bulmaca, şifre çözmeyi sevenler ve tüm sinemaseverler.

Yaratıcı strateji: Dan Brown'un gizem dolu dünyasına kullanıcıları dahil etmek için ip uçlarını birleştirerek bulmaca çözmekten yola çıkıldı. Kullanıcılar için Treasure Hunt tarzında, sonunda filme özel bilet hediyesi kazanabilecekleri bir oyun tasarlandı. Bu oyunu, geniş bir unique kullanıcı erişimi sağlayan ve tam sayfa kullanarak marka mesajını en etkili şekilde iletebilen yeni model Full screen video hot spot ile birleştirerek kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunmayı hedefledi.

Uygulama: Kullanıcıları oyun kurgusunun içerisine çekmek ve oyun kurgusuna odaklanmalarını sağlamak için, yeni model olan Full screen video hot spot kullanıldı ve bu sayede kullanıcılara eşsiz bir oyun deneyimi sunuldu. Oyuna özel tasarım, animasyonlar ve yazılım geliştirmesi yapıldı. Filmin en önemli 5 sahnesi belirlenerek bu sahnelere özel şifreler gizlendi ve video oynamaya devam ederken bu sahnelerde otomatik olarak duraklayarak kullanıcılardan şifreleri çözmesi istendi. Kullanıcıların oyunu sosyal medyada paylaşabilmesi için “Facebook’da paylaş” butonu eklendi. Diğer reklam modellerine ek olarak özel bir geliştirmeyle Facebook’da paylaşılan linkler tıklandığı zaman izlesene.com oyun kurgusuna yönlendirildi. Oyun kurgumuz Sinemalar.com ve İzlesene.com’da sosyal hesaplarından hedefleme yapılarak paylaşıldı.

Sonuç: Kampanya sonucunda;
• Video 10 günde 565.382 izlenmeye ulaştı.
• 565.382 kişi video ile birlikte maceraya başla butonunu gördü ve 237.433’ü butona tıklayarak %42 lik interaction rate ile oyuna geçiş yaptı.
• Kullanıcıların 144.851’i %61’lik bir interaction rate ile oyunda yer alan görevleri tamamladılar.
• Oyunun son aşamasında bulunan bilet için bilgi giriş formu 1.299 kişi tarafından dolduruldu.
• Oyun Fb’da 2.466 kez paylaşıldı ve kampanya sonunda Inferno filminin sitesine 37.542 kez yönlendirme yapıldı.
Ayrıca kullanıcılardan alınan geri bildirimler doğrultusunda filmi bilmeyen kullanıcılar kampanya sayesinde farkındalıklarının oluşarak filme gitmek istediklerini ilettiler.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.izlesene.com/video/infernomixx/9777017