MENÜ

İçerdesin

Kategori : İnteraktif Reklam Filmleri
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Online-Offline Entegrasyonu
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Mobil Kampanyalar
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Gerçek Zamanlı Etkileşim
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Fiat Ajans(lar) : KoçZer People Initiative

Pazarlama Hedefi: Tüketicilerin sedan ve HB modellere olan bakış açılarını, ezberbozan özellikleri ile değiştiren FIAT Egea ailesinin tercih edilirliğini artırmak.

Kampanyanın Amacı: Kişilerin bakış açısını inovatif bir şekilde değiştirmeyi deneyimleterek medya iletişimlerine yeni bir soluk getirmek.

Yaratıcı Strateji: Pazara “ezberbozan” sloganı ile giren ve insanların arabalara olan bakış açılarını değiştirmeyi hedefleyen Fiat Egea’nın, medya stratejisi de ‘Bakış Açısı Değiştirme’ üzerine kurulmalı ve ezberbozmalıydı. Bir otomotiv markasının yenilikçi bir deneyimle insanların medya sektöründeki bakış açısını değiştirme iddiasını gösterebilmek adına, Türkiye’nin TV’de ve dijitalde en çok takip edilen dizilerinden biri olan İçerde’nin sezon finalinde, dizinin ana karakterinin vurulma sahnesinde tüketiciye unutamayacağı ve ezberbozan bir ikinci ekran deneyimi tasarlandı.

Uygulama: Final sahnesi 360 derece çekildi ve Shazam’lanacak hale getirildi. Shazam’latabilmek adına özel spotlar, geri sayım alt bantlar hazırlandı. Final sahnesinde TV izleyicisi ana karakteri kimin vurduğunu görmezken, telefonlarından sahneyi Shazam’latan izleyiciler bunu görebilme fırsatı elde etti ve ilk defa TV’de yayınlanan içeriğin içerisine dahil olabildiler. Deneyimi kaçıranlar için hazırlanan özel spot ile FIAT sosyal medya hesaplarına yüklenen videoya yönlendirme gerçekleştirildi. Merak edip arama motorlarında arayanlar için Adwords reklamları üzerinden 360 video linkine yönlendirme yapıldı. Dizinin dijital platformlarda yayınlanan bölümünde pageskin ve timecode’lu overlay kullanımları ile dijital seyircilere de ikinci ekran deneyimi yaşatıldı.

Sonuç: İçerde dizisinin sezon finali sahnesinde TV izleyicisi ana karakteri kimin vurduğunu görmezken, telefonlarından sahneyi Shazam’layan izleyicilerin bunu görebilme fırsatı elde ettiği proje kapsamında; 57.578 kişi diziyi izlerken TV içeriğinin içerisine girdi. FIAT ve dizinin sosyal medya hesaplarından paylaşılan 360 sahne, 2.300.000 izlenme elde ederken, 14.000 etkileşim elde etti

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=IWDeEIKeNbs