MENÜ
25.04.2019

Karpuz Kabuğu Dijital'e Düştü!

Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı 17-28 Haziran tarihlerinde IAB TR tarafından Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi desteğiyle bu yıl kapılarını beşinci kez gençlere açacak.

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan ve yeni mezun olmuş öğrencilerin katılabileceği “eğlenerek öğrenme’’ kavramıyla hazırlanan iki haftalık programda; öğrenciler, Dijitaldeki kariyer imkânlarına nasıl gidileceğinin yollarını öğrenecekler. Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’nda katılımcılar eğitim süresince, dijital dünyayı daha yakından tanırken başarılı markaların öykülerini ajans ve reklamverenlerden dinleme şansı da bulacaklar.

Katılımcılar Akbank tarafından belirlenecek konu kapsamında 5’er kişilik gruplar halinde mentorlarıyla birlikte proje geliştirecekler ve çeşitli eğlence aktivitelerinin de olduğu eğitim kapsamında balık tutmayı dahi öğrenecekler.

Son Başvuru Tarihi 19 Mayıs

Dijitalin deneyimleneceği program için son başvuru tarihi 19 Mayıs. 12 gün sürecek eğitim kampına katılan ekiplerden ilk üçe giren ekip üyeleri IAB TR üyesi firmalarda 1 aylık staj imkânı elde edecek. Şehir dışından gelen katılımcılara Boğaziçi Üniversitesi’nin yurtlarında konaklama imkânı sağlanacak.

Katılım kontenjanının 50 kişi ile sınırlı olduğu programa 4 yılda 943 başvuru yapıldı ve bu başvuruların 579’u İstanbul dışından geldi. Başvurusu kabul edilen 200 katılımcıdan 117’sinin kamp sonrasında staj ve iş imkânı bulduğu eğitim, bu yıl da sektörde insan kaynağı yaratacak.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.unichallenge.net