MENÜ

Hani Fatura

Kategori : Harekete Geçirme / Topluluk Oluşturma Kampanyaları
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Reckitt Benckiser Ajans(lar) : Havas İstanbul

Pazarlama hedefi: yarınınsuyu.com’da verilen tasarruf sözünün tutulup tutulmadığını görmek, ne kadar tasarruf edildiğini ölçmek ve insanları daha fazla tasarruf için teşvik etmek.

Reklamın hedefleri: Hani Fatura ile insanlarda bir tasarruf alışkanlığı yaratmak hedeflendi. Bu açıdan kampanya sayesinde elde edilen tasarruf miktarı başarı kriteridir.

Hedef kitle: Su faturası ödemekle yükümlü olan herkes. Yani 18+ ABC1C2

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Son 2 senede insanları tasarrufa davet edip onlardan söz alınsa da bu sözün tutulduğunu anlamak çok zordu. Bu yüzden yapılan tasarrufu görebilecek en net merciyle çalışıldı. Yani İSKİ gibi belediyelerin su idareleriyle... İnsanlar su faturalarının fotoğrafını çekip yarınınsuyu.com’a yüklüyor, bir sonraki ay ne kadar tasarruf yaptılarsa aynı oranda Finish Quantum Max indirimi kazanıyorlar. 

Uygulama: Kampanyanın lansmanıyla birlikte Facebook, Instagram ve YouTube’da çeşitli tasarruf önerilerinde bulunulan ipucu videoları paylaşıldı.Bununla birlikte her türlü faturanın online ödenebildiği faturamatik.com da kampanyaya dahil edildi. Bu sayede insanlar faturaları ödeme anında direkt tasarruf yaparak ne kadar indirim kazanabileceklerini gördüler. Aynı zamanda faturamatik şubeleri de kampanyaya dahil edildi. Böylece faturasını şubelerden ödeyen insanların karşısına hem gişedeki görevli aracılığıyla hem de kişiye ulaşan SMS’le çıkıldı.

Link: https://youtu.be/wyNiCoQaAZs