MENÜ

Hamur Bizim İşimiz YouTube Kanalı

Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Yıldız Holding Ajans(lar) : Senfonico Open/Optdcom

Pazarlama Hedefi: Kategorinin en yüksek ürün tüketimine sahip hamur işi alanını, pazarın lider markası olarak farklılaşarak sahiplenmek, dijitalde hamur işi denildiğinde akla gelmek ve satışları tetiklemek.

Kampanyanın Amacı:

  • Kategoride dijital mecralarda en çok etkileşim yaratan marka olmak ve bunun devamlılığını sağlamak

  • Marka algısında pozitif ilerleme kaydetmek ve “farklılaşma” anlamında başarılı olmak.

  • Hamur işi denildiğinde dijitalde akla ilk gelen marka olmak.

  • Satışı tetiklemek

Hedef Kitle: 25-45 yaşlarında, B-C1C2 SES grubundan 2-3 çocuklu ev hanımları.

Yaratıcı Strateji: Yemek tariflerinin video formatında tercih edilmesi sebebiyle ana iletişim mecrasını YouTube olarak belirlendi. Marka destekli kanalların, marka isimli kanallara göre daha başarılı olması sebebiyle “Hamur Bizim İşimiz” kanal ismi tercih edildi.

Uygulama: Strateji, YouTube’da en çok aranan hamur işi tariflerine karşılık gelen help içeriklerinden faydalanarak kanalın keşfedilmesi üzerine kuruldu. Nasıl Seviyorsan Öyle Olsun, Hamur İşinin Enleri, Nasıl Yapılır ve masaüstü tarif videoları ile kısa zamanda yüksek içerik hacmi üretildi.

Sonuç: 2018 Aralık sonu itibariyle 98.000 aboneye ulaşıldı. 14.100.000 video görüntüleme, 7.500.000 dakika izlenme, son 3 ayda 3.300.000 tekil izleyici elde edildi. Bizim Yağ penetrasyonu son çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla yaklaşık 1.000.000 hane artış gösterdi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/313882186