MENÜ

GMag-Bizim Her Yürüyüşümüz Onur Yürüyüşü

Kategori : Özel Gün İletişimi
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Video Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Gmag Ajans(lar) : Havas Worldwide İstanbul

Pazarlama hedefi: GMag, Türkiye’nin ilk gay online dergisi. 2019 yılında, adını duyurmak ve LGBT bireylerin toplumdaki sorunlarını ülke gündemine getirebilmek istiyordu.

Kampanyanın amacı: LGBT bireylerin ne zorluklar yaşadığını bireylerin hikayeleri üzerinden anlatarak, heteroseksüel bireylerin onlara karşı toleransını ve kabulünü yükseltmeyi amaçlandı.

Hedef kitle: Eşcinselleri ayrı bir noktada gören heteroseksüel topluluk.

Yaratıcı strateji: Mesajın, toplumun ortak bir duyguda buluştuğu günlerde vererek, her kesime dokunacak bir strateji geliştirildi: Her özel güne, LGBT perspektifinden bakmak.

Uygulama: Hedef kitleye ulaşmak için klasik sosyal medya kanalları kullanıldı. Fakat organik bir yayılım elde edildiği için bu durum klasik kullanım olmaktan çıktı. Film, Türkiye’nin ünlüleri ve sosyal medya influencer’ları tarafından kendi istekleriyle paylaşıldı.

Sonuç: Film milyonlarca kez görüntülendi, influencer’lar ve ünlüler tarafından paylaşıldı. LGBT bireyler için önemli olan bu özel gün, topluluk dışında da fark edildi ve LGBT ya da değil fark etmeksizin yüzlerce destek mesajı aldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.instagram.com/p/BzVRPeigWo6/?igshid=9wuztd0my33o