MENÜ

Gillette Twitch Father's Day

Kategori : Native Advertising
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : P&G Ajans(lar) : Starcom

Pazarlama Hedefi: Gillette olarak gençlere en organik ve eğlenceli şekilde ulaşmak ve Gillette Mach 3 ürünün bilinirliğini artırmak.

Kampanyanın Amacı: Yapılacak entegrasyonda ulaşılacak kitleden pozitif dönüşler almak ve Gillete’in gençler nezdinde bilinirliğini artırmak.

Hedef Kitle: Sakal traşı olmaya yeni başlayan 15-18 yaş arasındaki erkekler.

Yaratıcı Strateji: Ses getirecek bir proje yapabilmek için Twitch içinde en çok izlenen yayıncılardan biriyle iş birliği yapıldı.

Uygulama: Oyuncuların en çok vakit geçirdiği Twitch platformunda babasıyla açtığı yayınlar en popüler içerik olan Kemal Can Parlak ile iş birliği yapıldı. Kemal Can Parlak’ın babasıyla canlı yayında oyunlar oynadığı ve kazananın kaybedenin sakalını Gillette Mach3’ü kullanarak keseceği bir kurgu hazırlandı.

Sonuç: Yaklaşık 6 saat süren canlı yayını 212.000 total, 84.000 tekil izleyici takip etti. Anlık izlenme 16.000’e yükselerek son 3 ayın en yüksek rakamına ulaştı. Babalar Günü’nde, Twitch Türkiye’de anlık olarak en çok izlenen yayınlar arasında birinci, Twitch Global’de ise altıncı oldu. Yayın Twitter, Instagram ve Ekşi Sözlük gibi platformlarda da gündem oldu ve Gilette sponsorluğunu olumlayan yüzlerce paylaşım yapıldı. Yayın bittikten sonra organik olarak Youtube üzerinden paylaşılan video toplamda 150.000 izlenmeye ulaştı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/313385695