MENÜ

Futbolda #BenVarım Diyen Kadınlar

Kategori : Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : Carat VMLY&R Istanbul

Pazarlama Hedefi: Kadınların, hayatın her alanında var olduklarını ve Vodafone’un teknolojileriyle, sunduğu hizmetlerle, sponsorluk anlaşmalarıyla kadınları desteklediğini göstermek.

Reklamın Hedefleri: Kadın futbolu hakkında farkındalık ve bilinirlik yaratmak. Daha fazla kız çocuğunun hayalini gerçekleştirmek ve kadınların kendilerine idol olarak alabilecekleri geleceğin kadın futbolcularının sayısını artırmak.

Hedef Kitle: Herkes
Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Güçlü kadınlar, kadının başaramayacağı şey yok gibi jenerik iletişimlerden ayrışmak isteniyordu. Bu yüzden direkt olarak kadın futbolu içinden bir iç görü sahiplenilmek istendi. Kadın futbolcuların idollerinin, erkek futbolcular olduğu fark edildi. Hem kadın futbolu hakkında farkındalık yaratmak hem de futbolcu olmak isteyen tüm kız çocuklarının yanında olunduğu söylendi. 8 Mart’a özel Beşiktaş ve Atletico Madrid kadın futbol takımlarının karşı karşıya geleceği Vodafone Kupası maçı düzenlendi. Televizyondan basılı mecralara, açık havadan dijitale tüm mecralarda yer alarak 360 bir kampanya hayata geçirildi.

Uygulama: Clickbait uygulamaları ile haber sitelerinin tümünde "Beşiktaş - Atletico Madrid maçı ne zaman?", "Beşiktaş Atletico Madrid maçı saat kaçta?" gibi yönlendirmeler ile birlikte sitelerde hazırlanan sayfaya yönlendirildi ve herkes bu şekilde maça davet edildi. Beşiktaş merkezde takım kaptanı Esra Erol’un da konuk olduğu Beşiktaşlılar ile gerçekleştirilen röportaj ile kadın futboluna ilgi çekildi ve herkes maça davet edildi.

Link: https://vimeo.com/495432898/4efd0fbab1