MENÜ

Ford Mustang Heart Rate

Kategori : Mobil Rich Media Display Reklamları
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Ford Otosan Ajans(lar) : KoçZer Mobilike

Pazarlama hedefi: Mustang'in bir Ford aracı olduğunun altını çizmek ve Ford Mustang'in artık Türkiye'de olduğunu duyurmak

Kampanyanın amacı: Mustang’in bir Ford markası olduğunu vurgulamak, 2015 İstanbul Autoshow’da sergileneceğini otomobil meraklılarına duyurmak ve iPad rich media kampanyası ile akıllı telefon kullanıcılarını Autoshow’a çağırmak.

Hedef kitle: 25+ Kadın - Erkek

Yaratıcı strateji: Ford Mustang heyecanı, tüketiciye sanal ortamda deneyimletildi.

Uygulama: Mobil Richmediada Seamless SDK'sı entegre edilen mecralarda gezinen kullanıcılar ''Efsane Ford Mustang işte sizi bu kadar heyecanlandırıyor'' mesajı ile karşılaştılar. Mobil kullanıcılardan, Mustang'in onları ne kadar heyecanlandırdığını görmeleri için, parmaklarını seamless SDK'sı ile aktive olmuş flaşlarının üzerine koyarak kalp atışlarını ölçmeleri istendi. Kullanıcılar parmaklarını kalp atışları ekranda görünene kadar flaş'ın üstünde sabit olarak tuttular. Uygulama sonunda kullanıcılara kalplerinin atış hızını ve ''Efsane Ford Mustang şimdi Türkiye'de! '' marka mesajını ilettik. Kalp atışı ölçüm teknolojisi ilk defa bir mobil richmedia kampanyasında kullanıldı ve mesaj en etkili şekilde mobil kullanıcılara ulaştırıldı.

Sonuç: Kullanıcıların %11'i banner'ı gördükten sonra flaşlarına dokunarak kalp atışlarını ölçtüler. Kullanıcıların %1,5'i detaylı bilgi almak için kampanya sayfasına yönlendirildi.

Mobilike benchmarkına göre, standart bir richmedia yayınında etkileşim %3 oranına olurken, bu kampanyanın yayını %11 ile tamamlandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=hNiM5Tv8CyU