MENÜ

#FİLMOLSUN

Kategori : Sosyal Pazarlama, WOMM
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Akbank Ajans(lar) : JET İstanbul

Pazarlama Hedefi: Akbank Sanat instagram mecrasında kampanya döneminde 5000 kişilik bir artış hedeflendi. Ayrıca son kullanıcılardan geleceği düşünülen yarışma videoları için 500 hedefiyle yola çıkıldı.

Kampanyanın Amacı: 1- İnstagram takipçi sayısının artması. 2- User generated content'lerin üretilerek sosyal medya'da paylaşılması.

Yaratıcı Strateji: Sosyal medya kanallarından sadece İnstagram'da ilerleyen kampanya için sanatla ilgilenen, gustosu olan 6 farklı influencer projeye destek verdi. @balibey, @basakmericyazar, @denemenlazim, @dokuzuncukat, @gozesener, @simaylmz, @kisacikfilm.

Uygulama: 13 farklı görev videosunu hem post olarak hem de instastory'lerden paylaşarak duyurdu. Özellikle hedef kitlesi film olan infuencer'lerdan @kisacikfilm in desteği büyük oldu.

Sonuç: 500 video hedefiyle yola çıkıldı, 1102 video başvurusuyla süreç tamamlandı. 5000 yeni fan hedeflendi 9000'den fazla fan kazanıldı. Doğru kişilerin hedeflenerek yeni fanlar haline geldiklerinin en önemli belgesi kampanya sonrasındaki 1 ay içerisinde kazanılan takipçilerin kampanyadan sonra gitmeyip kalıcı olmalarını gösterebilir.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

 Link 1: http://www.jet-istanbul.com/mixxawards/akbanksanat.zip

Link 2: https://vimeo.com/253666961