MENÜ

Eti Wanted İstekmatik

Kategori : Entegre Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Eti Ajans(lar) : Kompüter Var Böyle Tipler

Pazarlama hedefi:’’Wanted istemektir” mesajının hedef kitleye geçmesini sağlamak. Hedef kitlede marka kimliğini güçlendirmek.

Reklamın hedefleri: Kampanya sitesine giren ziyaretçilerin en az %10’unun video oluşturarak etkileşime geçmesini sağlamak. Kişiselleştirilmiş pre-roll reklamlarının ortalama izlenme süresinin Eti ortalamasının üzerinde olması. Kampanya kapsamında web sitesine yapılacak yönlendirmelerde Eti ortalamasının üzerinde tıklanma oranı elde etmek.

Hedef kitle: Genç ergen, genç yetişkin

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Dijital kurgunun, ana iletişim kampanyasına paralel olarak “İstemek” üzerine kurulması ve “Wanted istemektir” bağlantısını kullanıcıya deneyim yaşatarak aktarması, dijiitaldeki kurgunun yanı sıra, görsel ve işitsel ögelerin de markanın arketipi olan Jester’ı yansıtır şekilde oluşturulması, platforma gelen kullanıcılara kişiselleştirilmiş içerik oluşturma imkanı tanımak ve bu sayede markaya daha yakın hissetmelerini sağlamak, müzik, oyun ve makyaj gibi farklı ilgi alanları özelinde ayrı pre-roll reklamlarla siteye trafik çekerek hem ziyaret öncesi hem de ziyaret sırasındaki deneyimi daha özelleştirilmiş bir şekilde sunarak etkiyi artırmak, hedef kitleyi yakın çevresiyle etkileme geçirecek bir kurguyla; kampanya katılımı, link paylaşımı, video tamamlanma oranı gibi KPI’ların ortalama üzeri gerçekleşmesini sağlamak, arkadaşlarından gelen videoyu izleyenlere, verilmek istenen mesaja uygun bannerlarla re-marketing yaparak site trafiğine ve kampanya dönüşümüne katkı sağlamak.

Uygulama: Siteyi ziyaret eden kullanıcılar, istedikleri hediyeyi anlatan kişiye özel Eti Wanted reklam videolarını hazırlarken kimden ne istediklerini ve ne zaman istediklerini çoktan seçmeli bir menü üzerinden oluşturabildi. Bu kişiselleştirilmiş ve interaktif deneyim sayesinde kampanyanın entegre etkisini artırmak, akılda kalıcı ve etkileşimi yüksek bir dijital kampanya yaratmak amaçlandı. Wantedistekmatik.com duyurusu için kullanılan ana tanıtım pre-roll’luna ek olarak; müzik, gaming ve makyaj gibi farklı ilgi alanları özelinde ayrışan mesajlar ve hedeflemesi ile özelleştirilmiş pre-roll reklamlar hazırlandı. Mesajın karşı tarafa geçtiğine emin olmak için, kimin, ne zaman ne istediği detayını içeren kişiselleştirilmiş 54 farklı bannerla reklamı izlemiş olan kitleye özel re-marketing kurgular oluşturularak hatırlatmalar yapıldı. Bunlara ek olarak, web sitesine gelen ancak video oluşturma oturumunu yarım bırakan kullanıcılara eğlenceli hatırlatma içerikleri hazırlanarak tekrar web sitesine çekildi. Tüm bu kreatif kurgular; Facebook, Instagram, Youtube, GDN ve Programatik mecralarda etkin bir şekilde hayata geçirildi.

Link: https://vimeo.com/510658335