MENÜ

Eti Cin’le Gülümse Hashtag Challange

Kategori : Influencer Pazarlaması
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Eti Ajans(lar) : MG Media H2O United

Pazarlama Hedefi:TikTok mecrasında markanın varlığını güçlendirmek ve gençlere onların güncel diliyle hitap eden marka algısını devam ettirmek.
Reklamın Hedefleri: Tekil Katılım ve Etkileşim, 3000+ kampanya katılımı, 2 Milyar + hashtag görüntülenme, 300.000+ Eti Cin jingle kullanımı, Hesap takipçi sayısında 30.000+ artış hedeflendi.
Hedef Kitle: Eğlenceyi, dans etmeyi, yenilikleri seven; yazışmak yerine videolar ile iletişim kuran; 24 saat çevrimiçi olan Z kuşağı ve genç kitle.
Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Kampanya sadece video içerik üretme kurgusu ile sınırlandırılmadı. Aynı zamanda markanın sloganı da olan “Eti Cin’le hadi gülümse, sen gülersen herkes güler.” jingle’ı kampanyanın odağına yerleştirildi. TikTok kütüphanesine yüklenen bu jingle zincire katılanların kullanımına sunuldu ve böylece ortaya çıkan içeriklerin marka varlığı güçlendirildi. Mecranın en ön plana çıkan unsurları olan dans ve müzik, yine TikTok’ta en popüler olan akımlardan biriyle birleştirildi, böylece markanın iletişim dilinin kullanıldığı kanalın dinamiklerine adapte edilerek yüksek bir etki yaratıldı. Kampanya boyunca gerçekleştirilen canlı yayınlar, takip kurguları ve influencer seeding çalışmaları ile toplamda 4.252 tekil kullanıcının başlatılan challenge’a katılımı sağlandı. TikTok kütüphanesine yüklenen Eti Cin jingle’ı tam 750.752 kez kullanıldı. Ünlü TikToker’lar da zincire davet edilerek, her bir TikToker’ın fan kitlesi için hazırlanan özel reklam setleri ile fan grupları tam da yerinde, gülümsedikleri anlarda yakalandı. Topview ve Infeed reklamları kullanılarak, farklı TiktToker’lar ve dış seslerle hazırlanan videolar eş zamanlı yayına alındı ve her bir TikToker’ın hayran kitlesi kampanyaya davet edildi.
Uygulama: Her bir fenomenin ayrı fan kitleleri bulunuyordu. Marka tarafından reklamlarda ilk 3 saniye kuralı uygulandığı için aynı reklama 4 ayrı reklam seti hazırlanarak, her bir reklam farklı bir fenomenle başlatıldı. Böylelikle her birinin fan gruplarının aktif reaksiyonları alındı. Canlı yayınlara ürün yerleştirme yapılarak fenomenler aracılığıyla 19 binden fazla kişiye hem ürün anlatıldı hem de kampanyaya katılmaları için itici güç yaratıldı. TikTok’ta tekil katılım sayısının artırılmasına yönelik en önemli konu yaratılan basit kurgunun hem markaya uygun hem de gençlere uygun olmasıydı.
Link: https://we.tl/t-agoe0bjgWS