MENÜ

Esnaf Hikayeleri

Kategori : B2B
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : Mindshare

Pazarlama Hedefi: Ekonomik dalgalanmaların en çok küçük işletmeleri etkilediği içgörüsü ve gerçeğinden yola çıkarak esnafa dönük çözümlerimizle ilgili hedef kitlede bilinirlik artışı yakalamak, işini bilen esnaf tarifeli müşteri sayısını %15 oranında artırmak.

Kampanyanın Amacı: Esnaflara destek vermek, onların işini büyütmelerine katkıda bulunmak, onları dijitalleştirmek, ilham vermek ve işini bilen esnaf tarifeli müşteri sayısını %15 oranında artırmak.

Hedef Kitle: 1 ve 9 arasında çalışanı olan küçük işletmeler.

Yaratıcı Strateji: Vodafone olarak onlara sunulan hizmetleri anlatmak yerine, onların hikayelerinin öne çıkarıldığı, onların kendileriyle gurur duymalarının sağlanacağı bir platform yaratıldı.

Uygulama: Üretilen 5 videoya maksimum izlenme ve erişim hedefiyle İş Ortağım Youtube kanalı, İş Ortağım Sosyal Medya, Search ve esnafların en çok takip ettiği Baho,Cezmi Kalorifer gibi hesaplardan medya desteği verildi. Dijital iş Ortağım web sitesini ziyaret eden kullanıcılar re-target edilerek, ürünlere ilgi duyan hedef kitleye tekrar ulaşmaya yönelik kampanyalar yaratıldı.

Sonuç: Kampanya sonucunda; Gfk Müşteri Memnuniyet Araştırması’na göre Vodafone esnafa dönük çözümlerin ilgili hedef kitledeki bilinirliğinde 4 pp artış gerçekleşti. Esnaf hedef kitle özelinde yapılan müşteri tavsiye skorlarında projeden öncesine kıyasla 7 pp artış elde edildi. Vodafone'un bir operatör olarak esnafın problemine çözüm bulması memnuniyet skorunda 8 pp artış yakalandı.

Kampanya başında koyulan %15'lik yeni müşteri hedefine 6.000'inin üzerinde yeni müşteri ve %27'lik artışla ulaşıldı. Üretilen ve medya desteği verilen 5 video toplamda 6.000.000 izlenme ve 5.000.000 milyon tekil erişim elde ederken, İş Ortağım başvuru sayfasına 100.000'in üzerinde tekil trafik gönderildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=lpx_Clfn-ns&feature=youtu.be