MENÜ

Emoji Hedefleme

Kategori : Yaratıcı Reklam Optimizasyonu
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : Mindshare Plasenta

Pazarlama hedefi: Vodafone’un kişiselleştirilmiş müşteri deneyimini öncelik kılan özel hizmetlere sahip, Vodafone Red ve Vodafone Freezone alt markaları için kategori vaatlerini yerine getiren yeni mecra kullanımlı (media first) bir araçla “spesifik hedefleme” taktiğini kullanarak, kişilerin yansıttıkları duygu durumlarına uygun offerları göstermek.

Kampanyanın amacı: Hedef kitlenin emojilerle ifade ettiği duygularını yakalayarak, o dönem içinde bulunduğu spesifik duygu durumlarına uygun fırsatlar sunmak ve Vodafone Freezonelular’a ve Vodafone Redliler’e sınırsız hizmet anlayışını anlatmak.

Hedef kitle: Dijital dünyada Twitter sosyal medya mecrasını aktif olarak kullanan aktif olarak mobil mecraları kullanan akıllı telefon sahibi 18-65 yaş arası Vodafone Redliler ve 13- 25 yaş arası Vodafone Freezone’lu gençler.

Yaratıcı strateji: Spesifik hedefleme toollarının aktif kullanılmasıyla kişiselleştirilmiş fırsat iletişimi yaparak marka müşteri ilişkisini özelleştirmek ve güçlendirmek.

Uygulama: Türkiye’de ilk kez Twitter emoji hedefleme Tool’u kullanıldı.

Sonuç: Hedeflemeli reklamlarda etkileşim oranı % 2 civarındayken, duyguları hedefleyerek büyütülen hedeflemelerde etkileşim oranı % 5’e ulaştı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://youtu.be/KQ_5bgCfvcs