MENÜ

Efsane Geri Döndü

Kategori : Rich Media Display Reklamları
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : C-Section

Pazarlama Hedefi: Vodafone, Nokia'nın yeni model telefonlarının satışını yapan tek operatör konumundaydı ve bunu duyurmak istiyordu.

Kampanyanın Amacı: Her ne kadar artık zamanın gerisinde de olsa Nokia'nın mirasını kullanıp, Nokia'nın sadece Vodafone'da olduğunun mesajını vermek ve kullanıcılara telefon satın aldırmak.

Yaratıcı Strateji: Vodafone ve Nokia iş birliğini duyurmak ve Nokia'nın yeni telefonlarını tanıtmak için, şimdilerde espri malzemesi olan Nokia'nın "takoz"luğunu değil, gerçekten sevilen bir özelliği olan Snake oyununu banner'lara taşındı. Banner, şimdinin yeni nesil telefonlarını efsane Nokia 3310'a çeviriyordu ve kullanıcılar bu telefonun arayüzünde Snake oyununu oynayabiliyordu. Kullanıcılar oyunda yandıklarında 3310, yerini yeni Nokia 6'ya bırakıyor ve Vodafone - Nokia iş birliğinin mesajını veriyordu.

Uygulama: Banner'da kullanıcılar eskide kalan ancak özledikleri Nokia'nın Snake oyununu kendi telefonlarında Nokia kullanırmış gibi oynayabildiler. Ayrıca banner'da kullanıcılar puanlarını görebildiklerinden oyunu tekrar tekrar oynayıp rekorlarını kırmaya çalıştılar.

Sonuç: Banner'daki Snake oyununu toplam 118.000 kişi oynadı. Banner'ın Ootalama Dwell ortanı %7,12 iken, kullanıcılar oyunu ortalama 93 saniye oynadılar.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://vimeo.com/229045041/038c163d3e

Link 2: http://csvftrtest.com/nokia/index.html