MENÜ

Eczacıbaşı - Konuyu Değiştir

Kategori : Online Reklam Filmleri ve Viral
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Eczacıbaşı Ajans(lar) : Rafineri

Pazarlama Hedefi: Sanatın ve sanatseverlerin kültür-sanat etkinliklerine erişimini artırmak. Bir önceki yıla göre Kültür Sanat Kart’a daha fazla başvuru almak.

Kampanyanın Amacı: Yüksek paylaşım, beğeni ve etkileşim sağlayan bir kampanya ile organik olarak gençlerin hayatına girmek, kampanyayı gençler arasında konuşulur kılmak.

Hedef Kitle: 18-25 yaş arasının ağırlıklı olduğu üniversite öğrencileri.

Yaratıcı Strateji: Kültür Sanat Kart konuşulacak yeni konuların kaynağı olarak konumlandırıldı. Hedef kitlede maksimum erişim sağlamak üzere, online video platformlarında, sosyal medya mecraları ve YouTube’da öne çıkararak, bilinirlik ve farkındalık yaratmak amaçlandı.

Uygulama: Ana mesajı “Konuyu Değiştir” olan filmlerle gençlere seslenildi.

Sonuç: “Konuyu Değiştir!” lansmanından sonra, Kültür Sanat Kart’a başvuru sayısı önceki yıla kıyasla %77 oranında arttı ve toplamda 115.000’den fazla üniversite öğrencisinden başvuru alındı. Toplamda 36.000.000 gösterim alan, yaklaşık 9.000.000 kere izlenen filmler, bu izlenme rakamının 540.000’ini organik izlemelerden aldı ve toplamda 73.000’den fazla kere beğenildi. İlk reklam filmi Youtube trend videolar listesine 42. sıradan giriş yaptı. Bunun dışında Ekşi Sözlük’te organik olarak açılan “Eczacıbaşı’nın Konuyu Değiştir Reklamı” başlığı altında toplamda 104 yorum alındı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZguzeBGYoE

https://www.youtube.com/watch?v=mQWxZQvXtso

https://www.youtube.com/watch?v=kQ9NOgwm3nI